Connect with us

Sprawozdanie z XVI Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego

Sprawozdania

Sprawozdanie z XVI Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego

XVI Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, Konne Zawody Regionalne A i B, a zarazem festyn rodzinny z mini-zoo i innymi atrakcjami w Ośrodku Jeździeckim UP w Lublinie.

Wydarzenie, nad którym patronat honorowy objął Marszałek województwa lubelskiego oraz JM Rektor UP w Lublinie, odbyło się dniach 11-12 maja 2019 roku. Patronem medialnym była TVP Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni oraz kwartalnik Hodowca i Jeździec. Wśród sponsorów i partnerów Wydarzenia znalazł się m.in. Totalizator Sportowy sp. z o.o. – Oddział w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – Odział Terenowy Lublin, Bank PKO BP, Polski Związek Hodowców Koni i Lubelski Związek Hodowców Koni, firma Soymax i Podkowa oraz liczne sklepy jeździeckie. Wydarzenie odbywało się w godzinach od 8:00 do 19:00 każdego dnia. W trakcie zawodów nastąpiło uroczyste otwarcie specjalistycznego placu konkursowego, którego modernizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Lublinie. Swoją obecnością imprezę uhonorowali przedstawiciele władz i innych osób oficjalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w osobach: Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka, Prorektora ds. studenckich i dydaktyki prof. dr hab. Halina Buczkowska, prof. dr hab. Joanny Barłowskiej – Dziekan Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki i prof. dr hab. Krzysztofa Gołackiego. Rywalizację sportową i pokazy kuców obserwowali również przedstawiciele sponsorów i partnerów wydarzenia, a wśród nich m.in. Edward Sidoruk z Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego, Marek Wojciechowski: Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie i Grzegorz Grzywaczewski Prezes WFOŚiGW w Lublinie.

Rywalizacja sportowa odbywała się w ramach dwóch konkurencji jeździeckich: ujeżdżenia i skoków przez przeszkody, a liczba koni wyniosła niespełna 100.  Łącznie odbyło się 14 konkursów o różnym stopniu trudności. Konkurs Mistrzowski w ujeżdżeniu wygrała Pani Natalia Szpilka reprezentująca Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, natomiast w skokach przez przeszkody Pan Robert Dubel reprezentujący Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Wydarzenie wraz z informacją o sponsorach i partnerach rozpropagowano na plakatach, w mediach społecznościowych, oficjalnej stronie internetowej UP w Lublinie oraz Aktualnościach UP w Lublinie. Lista sponsorów i partnerów Wydarzenia była wielokrotnie odczytywana przez speakera w trakcie trwania imprezy.

Partnerem Wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy: zawody zaliczono do rozgrywek w ramach Akademickich Mistrzostw Polski.

Organizatorzy ocenili frekwencję publiczności jako utrzymującą się na poziomie bardzo dobrym przez cały czas trwania Wydarzenia.

Więcej w Sprawozdania

W ostatnim numerze

HiJ nr 79 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXI Nr 4 (79) Jesień 2023

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę