Connect with us

Sprawozdanie z XVI Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego

Sprawozdania

Sprawozdanie z XVI Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego

XVI Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, Konne Zawody Regionalne A i B, a zarazem festyn rodzinny z mini-zoo i innymi atrakcjami w Ośrodku Jeździeckim UP w Lublinie.

Wydarzenie, nad którym patronat honorowy objął Marszałek województwa lubelskiego oraz JM Rektor UP w Lublinie, odbyło się dniach 11-12 maja 2019 roku. Patronem medialnym była TVP Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni oraz kwartalnik Hodowca i Jeździec. Wśród sponsorów i partnerów Wydarzenia znalazł się m.in. Totalizator Sportowy sp. z o.o. – Oddział w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – Odział Terenowy Lublin, Bank PKO BP, Polski Związek Hodowców Koni i Lubelski Związek Hodowców Koni, firma Soymax i Podkowa oraz liczne sklepy jeździeckie. Wydarzenie odbywało się w godzinach od 8:00 do 19:00 każdego dnia. W trakcie zawodów nastąpiło uroczyste otwarcie specjalistycznego placu konkursowego, którego modernizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Lublinie. Swoją obecnością imprezę uhonorowali przedstawiciele władz i innych osób oficjalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w osobach: Jego Magnificencji Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka, Prorektora ds. studenckich i dydaktyki prof. dr hab. Halina Buczkowska, prof. dr hab. Joanny Barłowskiej – Dziekan Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki i prof. dr hab. Krzysztofa Gołackiego. Rywalizację sportową i pokazy kuców obserwowali również przedstawiciele sponsorów i partnerów wydarzenia, a wśród nich m.in. Edward Sidoruk z Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego, Marek Wojciechowski: Z-ca Dyrektora OT KOWR w Lublinie i Grzegorz Grzywaczewski Prezes WFOŚiGW w Lublinie.

Rywalizacja sportowa odbywała się w ramach dwóch konkurencji jeździeckich: ujeżdżenia i skoków przez przeszkody, a liczba koni wyniosła niespełna 100.  Łącznie odbyło się 14 konkursów o różnym stopniu trudności. Konkurs Mistrzowski w ujeżdżeniu wygrała Pani Natalia Szpilka reprezentująca Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, natomiast w skokach przez przeszkody Pan Robert Dubel reprezentujący Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Wydarzenie wraz z informacją o sponsorach i partnerach rozpropagowano na plakatach, w mediach społecznościowych, oficjalnej stronie internetowej UP w Lublinie oraz Aktualnościach UP w Lublinie. Lista sponsorów i partnerów Wydarzenia była wielokrotnie odczytywana przez speakera w trakcie trwania imprezy.

Partnerem Wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy: zawody zaliczono do rozgrywek w ramach Akademickich Mistrzostw Polski.

Organizatorzy ocenili frekwencję publiczności jako utrzymującą się na poziomie bardzo dobrym przez cały czas trwania Wydarzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sprawozdania

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę