Connect with us

CAVALIADA Poznań 2021 – od CSI dla amatorów aż po kwalifikację do Pucharu Świata

Od Redakcji

CAVALIADA Poznań 2021 – od CSI dla amatorów aż po kwalifikację do Pucharu Świata

618 tys. zł w puli nagród, dwie areny konkursowe, 27 konkursów, w tym trzy zaliczane do światowego rankingu i absolutna nowość jaką są zmagania w ramach CSI Amatorów – tak w skrócie przedstawia się program sportowy międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CAVALIADA Poznań 2021. Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje i otworzyła panel zgłoszeń grudniowej imprezy organizowanej przez Grupę MTP.

Print Friendly, PDF & Email

Drugie zawody z cyklu CAVALIADA Tour 2021/22 (cały cykl obejmuje: Warszawę, Poznań, Sopot i Kraków) rozegrane zostaną 16-18 grudnia br. na dwóch arenach, zlokalizowanych w komfortowych halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Odbywać się one będą w aż czterech kategoriach: CSI3*-W, CSIYH1*, CSI1* i CSIAm-A. Najważniejsze, pod względem sportowym, są zmagania w ramach zawodów trzygwiazdkowych, podczas których rozegrane zostaną trzy rundy z przeszkodami o wysokości od 135 do 160 cm. Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu: piątkową dużą rundę (150 cm) zaliczaną do CAVALIADY Tour, sobotni finał średniej rundy (145 cm) i niedzielny konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego. Ten ostatni ma pulę nagród 200 tys. zł, stąd zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej Longines Rankings (grupa C – 80 punktów za I miejsce), a dodatkowo do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i do CAVALIADY Tour. W programie nie zabraknie także konkursów o charakterze widowiskowym: Venus vs. Mars, Potęgi Skoku i Speed & Music.
Absolutną nowością są zawody CSI Amateur – Owner’s z konkursami 110-115 cm. Zawodnicy tej kategorii będą mieli okazję wystąpić na głównej arenie A i jednoczenie będą gośćmi strefy VIP. Aby wystartować w tego typu zawodach trzeba być właścicielem zgłoszonego konia (może być też nim członek najbliższej rodziny) oraz podpisać w narodowej federacji oświadczenie, że nie zarabia się na sporcie jeździeckim.

Na dodatkowej arenie B poznańskiej CAVALIADY przewidziane są konkursy w ramach CSI młodych koni – dla 6- i 7-latków oraz CSI1* z dwoma rundami: małą (120-125 cm) oraz dużą (130-135 cm).

Dla CSIYH, CSI1* i CSIAm w przypadku polskich zawodników konie nie muszą posiadać paszportów FEI. Dla nich wystarczy licencja.
Zgłoszenia Polaków odbywają się poprzez e-maila zgloszenia@pzj.pl. Przy konkursach niższej rangi poza miejscem w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ), o przyjęciu decyduje data zgłoszenia. Należy również pamiętać o regularnych pomiarach temperatury koni, które mają startować w CSI oraz o codziennym prowadzeniu aplikacji FEI HorseApp.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Od Redakcji

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę