Connect with us

CAVALIADA Poznań 2021 – od CSI dla amatorów aż po kwalifikację do Pucharu Świata

Od Redakcji

CAVALIADA Poznań 2021 – od CSI dla amatorów aż po kwalifikację do Pucharu Świata

618 tys. zł w puli nagród, dwie areny konkursowe, 27 konkursów, w tym trzy zaliczane do światowego rankingu i absolutna nowość jaką są zmagania w ramach CSI Amatorów – tak w skrócie przedstawia się program sportowy międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CAVALIADA Poznań 2021. Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje i otworzyła panel zgłoszeń grudniowej imprezy organizowanej przez Grupę MTP.

Drugie zawody z cyklu CAVALIADA Tour 2021/22 (cały cykl obejmuje: Warszawę, Poznań, Sopot i Kraków) rozegrane zostaną 16-18 grudnia br. na dwóch arenach, zlokalizowanych w komfortowych halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Odbywać się one będą w aż czterech kategoriach: CSI3*-W, CSIYH1*, CSI1* i CSIAm-A. Najważniejsze, pod względem sportowym, są zmagania w ramach zawodów trzygwiazdkowych, podczas których rozegrane zostaną trzy rundy z przeszkodami o wysokości od 135 do 160 cm. Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu: piątkową dużą rundę (150 cm) zaliczaną do CAVALIADY Tour, sobotni finał średniej rundy (145 cm) i niedzielny konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego. Ten ostatni ma pulę nagród 200 tys. zł, stąd zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej Longines Rankings (grupa C – 80 punktów za I miejsce), a dodatkowo do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i do CAVALIADY Tour. W programie nie zabraknie także konkursów o charakterze widowiskowym: Venus vs. Mars, Potęgi Skoku i Speed & Music.
Absolutną nowością są zawody CSI Amateur – Owner’s z konkursami 110-115 cm. Zawodnicy tej kategorii będą mieli okazję wystąpić na głównej arenie A i jednoczenie będą gośćmi strefy VIP. Aby wystartować w tego typu zawodach trzeba być właścicielem zgłoszonego konia (może być też nim członek najbliższej rodziny) oraz podpisać w narodowej federacji oświadczenie, że nie zarabia się na sporcie jeździeckim.

Na dodatkowej arenie B poznańskiej CAVALIADY przewidziane są konkursy w ramach CSI młodych koni – dla 6- i 7-latków oraz CSI1* z dwoma rundami: małą (120-125 cm) oraz dużą (130-135 cm).

Dla CSIYH, CSI1* i CSIAm w przypadku polskich zawodników konie nie muszą posiadać paszportów FEI. Dla nich wystarczy licencja.
Zgłoszenia Polaków odbywają się poprzez e-maila zgloszenia@pzj.pl. Przy konkursach niższej rangi poza miejscem w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ), o przyjęciu decyduje data zgłoszenia. Należy również pamiętać o regularnych pomiarach temperatury koni, które mają startować w CSI oraz o codziennym prowadzeniu aplikacji FEI HorseApp.

Więcej w Od Redakcji

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę