Connect with us

ABC Powożenia Danuty Nowickiej – na Cavaliadzie w Poznaniu

Od Redakcji

ABC Powożenia Danuty Nowickiej – na Cavaliadzie w Poznaniu

Miło nam poinformować, że na początku grudnia tego roku ukaże się drugie wydanie książki „ABC Powożenia” Danuty Nowickiej – pani sędzi międzynarodowej w powożeniu zaprzęgami i wieloletniej działaczki Polskiego Związku Jeździeckiego.

Podczas Cavaliady w Poznaniu książkę będzie można nabyć na stoisku Polskiego Związku Hodowców Koni  w dniach rozgrywania konkursów zaprzęgowych – czwartek od 15.00 do 20.00, sobota od 13.00 do 17.00 z możliwością uzyskania autografu autorki!

W przedmowie do drugiego wydania autorka pisze:

„Fakt wyczerpania pierwszego nakładu a także bardzo wiele próśb o wznowienie, zmobilizowało autorkę do pracy nad drugim wydaniem. Wydanie to, podobnie jak pierwsze, oparte jest o wiedzę z zakresu klasycznych zasad powożenia.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą, jak sam tytuł wskazuje, poznać abecadło sztuki powożenia, a więc zarówno amatorów, jak i potencjalnych przyszłych zawodników tej dyscypliny, niekoniecznie mających „końskie” pochodzenie. Treść tego wydania została rozszerzona i uaktualniona, a niektóre rozdziały zastąpione nowymi.

Wiedza zawarta w tej książce jest tylko uzupełnieniem wiedzy praktycznej wyniesionej z warsztatów nauki powożenia prowadzonych przez wysokiej klasy instruktorów. Tak jak umiejętności jazdy samochodem, czy jazdy konnej wierzchem, tak umiejętności powożenia zaprzęgiem nie można posiąść tylko opanowując teorię”.

Książkę można będzie kupić w Salonie Jeździeckim Pegaz w Poznaniu (sprzedaż hurtowa i detaliczna – tel. 618489582, e-mail:salonpegaz@wp.pl, facebook.com/pegaz.poznan), a także w wybranych innych sklepach jeździeckich.

Continue Reading
Zapoznaj się także

Więcej w Od Redakcji

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę