Connect with us

Hodowca i Jeździec

Z Baborówka na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo 2020

Oliver Townend (GBR) & Cillnabradden Evo

Sport i wyścigi

Z Baborówka na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo 2020

Na walnym zjeździe w Bahrainie Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) ogłosiła, że podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019 rozegrana zostanie eliminacja do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Dla zawodników z grupy C, do której należą państwa z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Azji Środkowej, to jedna z dwóch możliwości zdobycia kwalifikacji do Igrzysk.

— Zabiegaliśmy o przyznanie nam prawa do organizacji eliminacji olimpijskiej, bo wierzymy, że stwarza to ogromną szansę dla polskich zawodników na zdobycie awansu do Igrzysk i utworzenia drużyny. Ostatnio miało to miejsce podczas IO w Atlancie w 1996 roku

— mówi Henryk Święcicki jr,
dyrektor zawodów.

Taka decyzja Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej to dla nas jako organizatorów także ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokiego poziomu organizacyjnego zawodów w Baborówku

— dodaje.

Dla zawodników z grupy C drugą możliwością zdobycia kwalifikacji olimpijskiej są Mistrzostwa Europy 2019, które odbędą się w niemieckim Luhmuehlen w sierpniu 2019 roku.

Eliminacja do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020 podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zostanie rozegrana w ramach konkursu CCI4*-L. W próbie terenowej tego konkursu zawodnicy i konie będą mieli do pokonania w pełnym galopie przez 10 minut dystans 6000 m, w czasie którego wykonać będą musieli do 40 skoków.

W ramach klasyfikacji drużynowej konkursu CCI4*-L podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zawodnicy będą walczyć o bezpośredni awans do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020, a prawo startu otrzyma tylko najlepsza drużyna.

W Baborówku po raz kolejny będziemy mogli spodziewać się rywalizacji najlepszych zawodników, którzy przyjadą walczyć nie tylko o awans do Igrzysk Olimpijskich. Organizatorzy potwierdzają, że dzięki wsparciu mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza łączna pula nagród finansowych podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019 ponownie wyniesie 425 000 PLN.

Prócz konkursu CCI4*-L podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w dniach od 23 do 26 maja 2019 roku rozegrane będą konkursy CCI3*-S, CCI2*-S oraz konkurs dla młodych koni CCIYH2*-S. Organizatorzy jak co roku przygotowują także bogaty program pozasportowy, a wstęp dla publiczności na Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 jest wolny.

WKKW jest jedną z trzech konkurencji jeździeckich (razem z ujeżdżeniem i skokami przez przeszkody), które będzie mogła oglądać publiczność w stolicy Japonii. Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 odbędą się w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku.

Więcej informacji www.festiwal.baborowko.pl

Na zdjęciu:
Oliver Townend (GBR) & Cillnabradden Evo
CIC3* Festiwal Jeździecki Baborówko 2018
fot. M&R Photo

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 69 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 2 (69) Wiosna 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
Unipasz

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę