Connect with us

Hodowla

XII Dni Huculskie

Między 15 a 17 września 2006 roku odbyły się XII Dni Huculskie. Tegoroczna impreza odbyła się w pięknym słońcu. Lepszej pogody nie można było sobie wymarzyć. Po raz pierwszy spod kopyt koni nie tryskało błoto.

W piątek odbył się przegląd hodowlany, który był pierwszą częścią Ogólnopolskiego Czempionatu Użytkowego Koni Rasy Huculskiej. Zaprezentowano 39 koni należących do 12 hodowców. Czempionami zostały: w kategorii ogierów – ogier Powiew, wystawiony przez SKH Gładyszów, w kategorii klaczy – klacz Libra, również wystawiona przez Gładyszów. Wiceczempionami zostały: ogier Sułtan, wystawiony przez Tadeusza Wrześniaka, i klacz Wega, wystawiona przez Krzysztofa Chomicza.
W sobotę już od godz. 6 rano rozpoczęły się zawody w kolejnych konkurencjach. W maratonie wystartowało 6 zaprzęgów, a w ścieżce huculskiej – 40 zawodników. Ciekawy program i wspaniała pogoda pozwoliły ponad 2000 widzów oglądać nie tylko zawody, lecz i specjalne pokazy konne.
W tym dniu nastąpiło oficjalne otwarcie XII Dni Huculskich, w którym uczestniczyli goście honorowi, a wśród nich senator RP Stanisław Kogut, przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Moderniazacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, goście z Aggteleki Nemzeti Park na Węgrzech oraz przedstawiciele władz samorządowych i administracji.

Jest to fragment artykułu, aby przeczytać pełny tekst zapraszamy do zakupu kwartalnika „Hodowca i Jeździec” Rok IV nr 4 (11) 2006.
Pismo dostępne jest w Okręgowych / Wojewódzkich Związkach Hodowców Koni, Biurze PZHK, za pośrednictwem prenumeraty oraz w wybranych sklepach jeździeckich.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Hodowla

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Strzegom October Festival 2021

Od Redakcji

Strzegom October Festival: czas start!

By 12 października 2021
Aleksandra Szulc podczas CAVALIADY

Sport i wyścigi

O punkty do Pucharu Świata i nie tylko

By 7 października 2021
Na górę