Connect with us

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix
Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix, fot. M&R Photo

Sport i wyścigi

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

W najwyższej klasie zawodów CCI4*-S o nagrodę LOTTO w niedzielę, po próbie skoków przez przeszkody, nastąpiła zmiana na pozycji lidera.

Print Friendly, PDF & Email

Budowniczy toru przygotował dla zawodników trudne zadanie, przez co tylko troje zawodników ukończyło próbę skoków bez błędów na przeszkodach. Nie ustrzegli się ich także zawodnicy z czołówki. Sobotnia liderka – Amanda Staam (SWE) z CORPOUBET AT miała dziś dwie zrzutki, przez co do końcowego wyniku dopisała 8 punktów karnych oraz spadła na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Jedną zrzutkę miał Mateusz Kiempa (POL) z LASSBAN RADOVIX, co – w połączeniu z dobrą postawą pary w dwóch poprzednich próbach – dało mu wygraną w konkursie CCI4*-S. Na miejsce trzecie w konkursie awansował Kamil Rajnert (POL) z koniem GOUVERNEUR.

W konkursie CCI3*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze po przejeździe na czysto i w normie czasu prowadzenie objęła Antonia Baumgart (GER) z koniem LAMANGO. Na drugie miejsce z czwartego awansowała Julia Gillmaier (POL) z koniem RED DREAM PRINCES. Na trzecim miejscu konkurs ukończyła Pia Münker (GER) z koniem JARD.

W klasie CCI2*-S o nagrodę Samorządu Województwa Wielkopolskiego po próbie skoków także nastąpiły zmiany na prowadzeniu. Josephine Schnaufer-Völkel (GER), która z koniem GINGER SPICE 3 prowadziła po ujeżdżeniu i próbie terenowej, dziś miała dwie zrzutki i do swojego wyniku musiała dopisać 8 punktów karnych, przez co spadła na miejsce 10 w klasyfikacji końcowej konkursu. Na miejsce pierwsze w konkursie, po bezbłędnym przejeździe i w normie czasu, awansował Jerome Robine (GER) na koniu AVATAR 42. Na miejsce drugie z miejsca czwartego awansowała Caro Hoffrichter z koniem JUST JAQUES. Miejsce trzecie utrzymała Pia Münker (GER) z koniem CASCABLANCA, która do końcowego wyniku dopisała 0,8 punktu karnego za przekroczenie normy czasu.

Więcej informacji na:

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę