Connect with us

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix
Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix, fot. M&R Photo

Sport i wyścigi

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

W najwyższej klasie zawodów CCI4*-S o nagrodę LOTTO w niedzielę, po próbie skoków przez przeszkody, nastąpiła zmiana na pozycji lidera.

Budowniczy toru przygotował dla zawodników trudne zadanie, przez co tylko troje zawodników ukończyło próbę skoków bez błędów na przeszkodach. Nie ustrzegli się ich także zawodnicy z czołówki. Sobotnia liderka – Amanda Staam (SWE) z CORPOUBET AT miała dziś dwie zrzutki, przez co do końcowego wyniku dopisała 8 punktów karnych oraz spadła na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Jedną zrzutkę miał Mateusz Kiempa (POL) z LASSBAN RADOVIX, co – w połączeniu z dobrą postawą pary w dwóch poprzednich próbach – dało mu wygraną w konkursie CCI4*-S. Na miejsce trzecie w konkursie awansował Kamil Rajnert (POL) z koniem GOUVERNEUR.

W konkursie CCI3*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze po przejeździe na czysto i w normie czasu prowadzenie objęła Antonia Baumgart (GER) z koniem LAMANGO. Na drugie miejsce z czwartego awansowała Julia Gillmaier (POL) z koniem RED DREAM PRINCES. Na trzecim miejscu konkurs ukończyła Pia Münker (GER) z koniem JARD.

W klasie CCI2*-S o nagrodę Samorządu Województwa Wielkopolskiego po próbie skoków także nastąpiły zmiany na prowadzeniu. Josephine Schnaufer-Völkel (GER), która z koniem GINGER SPICE 3 prowadziła po ujeżdżeniu i próbie terenowej, dziś miała dwie zrzutki i do swojego wyniku musiała dopisać 8 punktów karnych, przez co spadła na miejsce 10 w klasyfikacji końcowej konkursu. Na miejsce pierwsze w konkursie, po bezbłędnym przejeździe i w normie czasu, awansował Jerome Robine (GER) na koniu AVATAR 42. Na miejsce drugie z miejsca czwartego awansowała Caro Hoffrichter z koniem JUST JAQUES. Miejsce trzecie utrzymała Pia Münker (GER) z koniem CASCABLANCA, która do końcowego wyniku dopisała 0,8 punktu karnego za przekroczenie normy czasu.

Więcej informacji na:

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę