Connect with us

O punkty do Pucharu Świata i nie tylko

Sport i wyścigi

O punkty do Pucharu Świata i nie tylko

334.000 PLN w puli nagród, 12 konkursów, w tym dwa zaliczane do światowego rankingu – tak w skrócie przedstawia się program sportowy międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody CAVALIADA Warszawa 2021. Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje i otworzyła panel zgłoszeń CSI-W 2* i 1*.

Zawody, które w dniach 11-14.11.2021 odbędą się na warszawskim Torwarze otworzą nowy cykl CAVALIADA Tour. Konkursy CSI mają rangę dwóch gwiazdek i kwalifikacji Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Trzon programu skoków przez przeszkody stanowią trzy rundy. W dużej rundzie po czwartkowej klasie 140 cm, dalej zawodnicy walczyć będą o wysokie premie finansowe i punkty do trzech rankingów. Zarówno piątkowy konkurs z rozgrywką 145 cm, jak i niedzielne Grand Prix (do 160 cm) mają pulę po 100.000 złotych i liczą się do punktacji rankingu FEI i CAVALIADA Tour. Dodatkowo, konkurs główny zawodów będzie kolejnym etapem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata sezonu 2021/2022.

Średnia runda to dwa konkursy kwalifikacyjne o wysokości 130 i 135 cm. W sobotę pary mają do wyboru dwie różne potyczki – finał średniej rundy (konkurs dwufazowy 140 cm, z pulą nagród 16.000 PLN) lub widowiskowy Speed & Music (konkurs szybkości 135 cm z pulą 20.000 PLN).

W programie CSI2*-W znalazły się jeszcze dwa konkursy specjalne: znana wszystkim kibicom i zawodnikom Potęga Skoku z pulą nagród 21.000 PLN oraz Venus vs. Mars rozgrywane po raz pierwszy w zupełnie nowej formule. Nie będzie to, jak do tej pory, konkurs równoległy, ale konkurs z wyboru przeszkód na punkty. W każdym z etapów startować będą dwie drużyny składające się z ośmiu amazonek i ośmiu jeźdźców. Zawodnicy podczas 60-sekundowego przejazdu będą wybierać do skoków przeszkody, w których wartość w punktach będzie odzwierciedlała ich trudność. Dodatkową atrakcją będzie możliwość podjęcia przez zawodników ryzyka skoczenia jokera już po zamkniętym czasie. Wygra ta drużyna, która zgromadzi najwięcej punktów. Pula nagród to 23.000 PLN – 15.000 PLN to indywidualne nagrody, a 8.000 PLN trafi dla najlepszej ekipy.  

Mała Runda (120-125 cm) odbywać się będzie w ramach CSI1* co umożliwi polskim zawodnikom start na koniach które nie mają jeszcze paszportów FEI.

Zgłoszenia polskich zawodników odbywają się poprzez maila zgłoszenia@pzj.pl

Prosimy pamiętać o regularnych pomiarach temperatury koni, które mają startować w CSI oraz o codziennym prowadzeniu aplikacji FEI HorseApp.

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę