Connect with us
Młodzi jeźdźcy, fot. M&R Photo

Sport i wyścigi

Finały w Baborówku

W miniony weekend w Baborówku w ramach międzynarodowych i krajowych zawodów Baborówko Autumn Show 2021 odbył się finał Pucharu Polski WKKW 2021, który wyłonił zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii open i w kategorii klubowej.

Print Friendly, PDF & Email

W ramach konkursu CCI4*-S rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW 2021 w kategorii seniorów. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Mateusz Kiempa (CSJ Coval). Miejsce drugie i srebrny medal należy do Wiktorii Knap (ZKS Drzonków), a miejsce trzecie i brązowy medal – do Michała Knap (ZKS Drzonków).

PP WKKW Finał 2021: Seniorzy
Seniorzy, fot. M&R Photo

Konkurs CCI3*-S wyłonił medalistów Pucharu Polski WKKW 2021 w kategorii młodych jeźdźców. Największą liczbę punktów w ciągu całego sezonu zdobył Jakub Wiraszka (Ludowy Klub Sportowy Stragona) i to on dziś odebrał złoty medal Pucharu Polski WKKW. Drugie miejsce i srebrny medal przypadł Julii Gillmaier (Konie Sportowe Gillmaier), a miejsce trzecie – Aurelii Drywie (JKS Dako-Galant).

PP WKKW Finał 2021: Młodzi jeźdźcy
Młodzi jeźdźcy, fot. M&R Photo

W ramach konkursu CCI2*-S o nagrodę Samorządu Województwa Wielkopolskiego rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW 2021 w kategorii juniorów i w kategorii open. W kategorii juniorów pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), drugie miejsce i srebrny medal należy do Zuzanny Społowicz (KJ Jaroszówka), a miejsce trzecie i brązowy medal – do Agaty Piskadło (LKS Stragona).

PP WKKW Finał 2021: Juniorzy
Juniorzy, fot. M&R Photo

W kategorii open pierwsze miejsce i złoty medal Pucharu Polski WKKW 2021 zdobyła Ewa Schweitzer Wojcieszek (CSJ Coval), drugie miejsce i srebrny medal należy do Dariusza Sułowskiego (Wojewódzki KJ Lublin), a miejsce trzecie i brązowy medal – do Agnieszki Rąbcy (JKS Niestępowo).

PP WKKW Finał 2021: Open
Kategoria Open, fot. M&R Photo

W konkursie CNC 90 rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW 2021 w kategorii młodzików. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła Gabija Siwak (Equikam sp. z o.o.), drugie miejsce i srebrny medal należy do Michaliny Paterskiej (LKS Stragona), a miejsce trzecie i brązowy medal – do Róży Klein (KJ Koko Brzeźniki).

PP WKKW Finał 2021: Młodzicy
Młodzicy, fot. M&R Photo

Klasyfikację klubową wygrał ZKS Drzonków. Drugie miejsce należy do LKS Stragona, a trzecie – do CSJ Coval.

Puchar Polski WKKW to prestiżowy cykl zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Rozgrywki odbywają się na przestrzeni sezonu w całej Polsce – m.in. w Sopocie, Strzegomiu i Krakowie. Puchar rozgrywany jest w 5 kategoriach wiekowych oraz w kategorii klubowej, a w najtrudniejszej klasyfikacji – seniorów, walczą najlepsi jeźdźcy, z członkami kadry narodowej WKKW na czele. Zawodnicy zdobywają punkty rankingowe podczas wszystkich eliminacji, ale walka o medale Pucharu Polski WKKW trwa do samego końca, ponieważ w Finale zawodnicy mają do zdobycia zwiększoną pulę punktów.

Więcej informacji na:

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę