Connect with us

Po premiowaniu źrebiąt, przed czempionatem koni w Wielkopolsce

FORGO TOWER

Hodowla

Po premiowaniu źrebiąt, przed czempionatem koni w Wielkopolsce

W minioną niedzielę na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko odbyło się premiowanie źrebiąt przy matkach. Do oceny przystąpiło ponad 50 źrebiąt rasy wielkopolskiej i małopolskiej oraz polski koń szlachetny półkrwi, urodzone w roku 2018. To kolejne z serii wydarzeń hodowlanych w Baborówku, organizowane przez Związek Hodowców Koni Wielkopolskich.

Źrebięta przy matkach oceniane były w trzech kategoriach. Czempionką w kategorii źrebiąt ujeżdżeniowych została KALAIS W wlkp (DE BEAU old. – KARETINA W wlkp / SAMBA HIT I brdbg), hod. i wł. Agnieszka Wilczyńska. W kategorii źrebiąt skokowych – klacz DAKARA OK wlkp (MAGNUM VD BISSCHOP BWP – DOLSHA wlkp / BOLSHOI KWPN), hod. i wł. Krystian Ograbek oraz ogier SOLESTUS OK sp (COLESTUS westf. – SIMONE KWPN / CORLAND KWPN), hod. i wł. Krystian Ograbek. W kategorii źrebiąt zaawansowanych w pełną krew angielską – FORGO TOWER wlkp (SORBIE TOWER xx – FORTA wlkp / BOLSHOI KWPN), hod. i wł. Maria Święcicka.

To kolejne wydarzenie z cyklu imprez hodowlanych, organizowane przez Związek Hodowców Koni Wielkopolskich, mające podkreślić celowość hodowli i wartość współpracy krajowej i międzynarodowej oraz służące integracji wielkopolskiego środowiska hodowlanego.

W najbliższą sobotę, 15 września, odbędzie się IX Krajowy Czempionat Koni Rasy Wielkopolskiej. Konie – zdobywcy czempionatów, będą walczyć o tytuł Honorowego Czempiona Krajowej Wystawy Koni Wielkopolskich – Baborówko 2018.
W czempionacie wezmą udział konie urodzone w Polsce – rocznik 2015 i 2016, posiadające paszport PZHK, wpisane lub spełniające warunki wpisu do działu głównej księgi rasy wielkopolskiej.
Udział ogierów z rocznika 2016 w Czempionacie będzie traktowany jako preselekcja przed jesiennym uznawaniem ogierów 2,5-letnich. Konie, biorące udział w Czempionacie, równocześnie będą kwalifikowane do ewentualnego udziału w konkursie wolnych skoków podczas zawodów Cavaliada Poznań 2018.

Więcej informacji na: www.wzhk.pl.

DAKARA OK

DAKARA OK

FORGO TOWER

FORGO TOWER

KALAIS W

KALAIS W

SOLESTUS OK

SOLESTUS OK

fot. Karolina Wengerek

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Hodowla

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

By 3 listopada 2021
HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Na górę