Connect with us

Piąty Medal Mistrzostw Świata do Kolekcji Bartłomieja Kwiatka

drving.pl - Hodowca i Jeździec

Sport i wyścigi

III edycja Mistrzostw Świata Młodych Koni za nami.  Tegoroczna – tak samo jak poprzednie, odbyła się w węgierskim Mezohegyes – oddalonym od Książa o 1000 km. Właśnie taką podróż musiał pokonać zawodnik Stada Ogierów Książ  i Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim – Bartłomiej Kwiatek wraz z 6-letnią klaczą rasy śląskiej Rebelia

III edycja Mistrzostw Świata Młodych Koni za nami.

Tegoroczna – tak samo jak poprzednie, odbyła się w węgierskim Mezohegyes – oddalonym od Książa o 1000 km. Właśnie taką podróż musiał pokonać zawodnik Stada Ogierów Książ i Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim – Bartłomiej Kwiatek wraz z 6-letnią klaczą rasy śląskiej Rebelia.

Dla tej klaczy nie był to pierwszy raz w Mezohegyes.

Czempionka z Książa już w zeszłym roku zadebiutowała na Mistrzostwach Świata zdobywając srebrny medal w kategorii koni 5-letnich. W tym sezonie uplasowała się na brązowym miejscu podium tuż za końmi z Niemiec.

Bartłomiej Kwiatek wzbogacił tym samym swoją kolekcję medali Mistrzostw Świata Młodych Koni do 5-ciu!

Wszystkie zdobył końmi wyhodowanymi w polskim Stadzie Ogierów Książ rasy śląskiej. Te wspaniałe konie zaprzęgowe od kilku lat niezmiennie stanowią światową czołówkę. W roku 2015 roku Kwiatek Mistrzostwo Świata w kategorii 6-latków zdobył z ogierem Bazyli, a srebro z klaczą Frezja. W roku 2016 Vice Mistrzostwo Świata zawodnik zdobył w kategorii 5-latków z klaczą Rebelia, a brązowy medal w kategorii 7-latków z ogierem Bazyli.