Connect with us

Nie żyje Andrzej Sarnowski

kir
Źródło obrazu: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Black_Ribbon.svg

Od Redakcji

Nie żyje Andrzej Sarnowski

Z wielkim żalem informujemy, że nie żyje Andrzej Sarnowski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 28 października o godzinie 11.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Cześć Jego pamięci!

Andrzej Sarnowski całe swoje zawodowe życie związał z końmi, był znawcą i miłośnikiem tych zwierząt. Był pomysłodawcą i pierwszym redaktorem naczelnym kwartalnika „Hodowca i Jeździec”.

W pierwszym numerze pisma pisał:

„Hodowca i Jeździec” omawiać będzie na swych łamach sprawy dotyczące chowu koni wszelkich ras i typów, organizacji hodowli, eksportu, jeździectwa itd., w najróżniejszym świetle i nastawieniu, zarówno z punktu widzenia teorii jaki praktyki. Pragniemy uczynić z „Hodowcy i Jeźdźca” pismo, które by było nie tylko najdokładniejszym kronikarzem życia dotyczącego koni w Polsce, ale nade wszystko pismem, na którego łamach ścierałyby się prądy i myśli tych wszystkich hipologów i hodowców, którzy swe umiejętności i doświadczenie pragną oddać na użytek dobra ogólnego.

Panie Redaktorze, mamy nadzieję, że udaje się nam nieść Pana myśl przez kolejne lata i dołożymy wszelkich starań, aby pamięć o Pana dziele nie zginęła.

Redakcja Hodowcy i Jeźdźca.

Więcej w Od Redakcji

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę