Connect with us

Młode konie na start

MPMK 2018 - plakat

Hodowla

Młode konie na start

Już w czwartek, 20 września w Morawie koło Strzegomia w Ośrodku Jeździeckim Stragona rozpoczną się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu oraz WKKW. Po raz pierwszy trzy dyscypliny jeździeckie będą rozgrywane w jednym miejscu i w tym samym terminie.

W czasie 4 dni zobaczymy najlepsze konie w zmaganiach na czworobokach, równolegle będziemy mogli podziwiać skoczków na parkurze. Konie WKKW zaprezentują się na czworoboku, parkurze i podczas próby terenowej na krosie. W tym czasie do dolnośląskiej Stragony zjadą zawodnicy, hodowcy, właściciele koni oraz kibice z całej Polski. Ośrodek w Morawie pod Strzegomiem cieszy się zasłużoną sławą wśród hodowców i zawodników z zagranicy, dlatego też możemy się spodziewać, że jesienią licznie przyjadą na zawody ci, którzy szukają ciekawych i obiecujących koni do sportu.

Transmisję online z MPMK przeprowadzi Świat Koni. Tych wszystkich, którzy nie mogą obserwować zmagań młodych koni na żywo, zapraszamy już w czwartek, 20 września 2018 r od godziny 18:00 do oglądania konkursów w internecie.

Mistrzostwa Polski Młodych Koni to najważniejsza sportowa próba hodowlano-selekcyjna dla młodych koni sportowych w Polsce, podczas której konie mogą uzyskać wpis do Księgi Stadnej. MPMK to wydarzenie, podczas którego można dokonać najbardziej wiarygodniej oceny wartości hodowlanej reproduktorów, sporządzanej na podstawie wyników sportowych potomstwa. Historia MPMK sięga początku lat 90-tych. Od samego początku w organizacji tej próby sportowej wspierało nas Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Coroczny przegląd najlepszych koni organizujemy wspólnie z Polskim Związkiem Jeździeckim.

O co chodzi w ocenach koni podczas Mistrzostw Polski Młodych Koni? Hodowcy, właściciele, a także zawodnicy chcą się dowiedzieć, które z prezentowanych koni mają szanse zwyciężać w konkursach jako dorosłe osobniki. Chodzi o wychwycenie i wyselekcjonowanie koni najbardziej utalentowanych, mających predyspozycje do poszczególnych dyscyplin konnych zarówno pod względem dobrego stylu, jak i rokowań na przyszłość. Byłoby idealnie, aby koń oceniony wysoko jako 4- czy 5-latek był potencjalnym Mistrzem Polski, Europy czy świata, by służył potem polskiej hodowli. Wyniki MPMK to dla hodowców niewyczerpane źródło wiedzy o klaczach i reproduktorach, które pozwalają układać plany hodowlane.

MPMK to wyjątkowa impreza sportowo-hodowlana, która ma za zadanie wyłonić najlepsze konie sportowe w kraju. Szczególnie polecamy ją tym wszystkim, którzy są ciekawi, co dzieje się w polskiej hodowli koni, jakie są trendy i na co możemy liczyć w najbliższej przyszłości, a także wszystkim, którzy szukają dobrego konia do sportu.

W załączeniu listy koni zakwalifikowanych do startu w MPMK oraz plan konkursów.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Hodowla

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

By 3 listopada 2021
HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Na górę