Connect with us

Malowany koń wędruje Śladami podków

Patronaty

Malowany koń wędruje Śladami podków

„Malowany koń” wystawiony na aukcji na rzecz Stowarzyszenia Tęcza na zajęcia hipoterapii dla dzieci niewidomych i słabowidzących.

Na dwa tygodnie (24.05. – 7.06.2019 r.) Galeria Bellotto na Krakowskim Przedmieściu zamienia się w krainę należącą do setek koni: galopujących, pasących się, odpoczywających, walczących, ścigających się… A to za sprawą 20 współczesnych artystów*, dla których konie są głównym tematem twórczości. Do 7 czerwca na wystawie „Śladami podków”  zorganizowanej przez Galerię Bellotto i Akademię Jeździecką można podziwiać: rysunki, akwarele, pastele, malarstwo olejne, grafiki komputerowe, batiki, rzeźby z końmi w roli głównej.

Wystawie towarzyszy niecodzienna aukcja, na którą został wystawiony obraz przestrzenny „Malowany koń” – dzieło wyobraźni trójki malarzy: Malwiny de Brade, Joanny Czubak i Krzysztofa Jarockiego, uczestników wystawy „Śladami podków”. W ciągu kilku godzin powstała unikatowa praca będąca skrzyżowaniem różnych doświadczeń i temperamentów artystycznych. „Malowany Koń” stoi, a raczej skacze przed galerią Bellotto do końca trwania wystawy. Artyści przekazali swój przestrzenny obraz na aukcję na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza na zajęcia hipoterapii.

Podczas tworzenia wystawy „Śladami podków” zależało nam na rozpowszechnianiu przekazu, że sztuka nie tylko wywołuje emocje, ale także może pobudzać do twórczego działania. Pomyśleliśmy o dzieciach niewidomych i słabowidzących, które nie zobaczą obrazów i rzeźb na naszej wystawie. Możemy im jedynie o nich opowiedzieć, ale będzie to tylko opowieść. Osoby niewidome mogą poznać bohaterów naszej wystawy innymi zmysłami. Niewidomi budują własny obraz rzeczywistości w tym zwierząt poprzez zmysł: dotyku, słuchu, powonienia. Nigdy w pełni nie zobaczą żywego konia, ale mogą poczuć jego zapach, oddech, grę mięśni. Mogą poczuć muśnięcie chrap po ramieniu czy twarzy. I w tym im pomożemy. Środki uzyskane z aukcji zostaną przeznaczone na zajęcia hipoterapii dla dzieci niewidomych i słabowidzących ze Stowarzyszenia Tęcza.

Zasady aukcji są bardzo proste

Osoba zainteresowana posiadaniem „Malowanego konia” składa w galerii Bellotto do specjalnie przygotowanej skrzynki swoją ofertę aukcyjną z proponowaną przez siebie ceną. Po zakończeniu wystawy zostanie komisyjnie wyłoniona osoba, która złożyła ofertę z najwyższą kwotą. Osoba ta po wpłaceniu bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Tęczy oferowanej kwoty, staje się właścicielem „Malowanego konia”.
Zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji „Malowany koń”, dzięki której dzieci niewidome i słabowidzące ze Stowarzyszenia Tęcza będą mogły „zobaczyć” konie.

*Artyści uczestniczący w wystawie „Śladami podków”

Magda Braciszewska Klimek, Stanisław Chomiczewski, Joanna Czubak, Malwina De Brade, Katarzyna Dippel, Maciej Falkiewicz, Samantha Glińska, Andrzej Grzybowski, Marek Hołda, Krzysztof Jarocki, Ewa Jaworska, Justyna Jaszczewska, Jolanta Kalopsidiotis, Zygmunt Kapuściński, Joanna Kossak, Zbigniew Kotowski, Bogusław Lustyk, Andrzej StrumiłłoSławek Szereda, Maria Wojnarowska.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Patronaty

W ostatnim numerze

HiJ nr 69 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 2 (69) Wiosna 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
Unipasz

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę