Connect with us

Historyczny sukces Polaka we Włoszech!

Jacek Janton Team

Sport i wyścigi

Historyczny sukces Polaka we Włoszech!

W ostatni weekend 05-06 05 2018 Jacek Jantoń Team wygrał Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia CIAT Oreno di Vimercate (ITA) osiągając najlepszy w historii swoich startów wynik…

Uzyskał zaledwie 5,1 punktu karnego w całych zawodach. Był to jeden z lepszych rezultatów w 30-sto letniej historii konkursów AIAT. Polak powoził tam zaprzęgiem w stylu angielskim typu Winchester czyli trójką koni w poręcz złożoną z karych śląskich wałachów Brando, Lator i Adender zaprzężonych do demi-mail phaetona firmy ZIMMERMANN z Berlina z roku około 1900. Naszemu reprezentantowi towarzyszyła żona Agnieszka oraz w charakterze groomów Marek Słowik i trener koni Paweł Andrzejewski.
W pierwszej konkurencji – prezentacji podczas której na trzech oddalonych od siebie stanowiskach trzech sędziów, tym razem dwóch Francuzów i jeden Włoch oceniało powozy, konie, uprzęże, stroje i ogólny wygląd Jacek Jantoń Team uzyskał rewelacyjne noty tj. zaledwie 5,1 punktu karnego. Drugą konkurencję czyli trasę maratonową, która wiodła alejami ogrodów rezydencji La Lodovica i ulicami Oreno di Vimercate Polak zaliczył bez punktów karnych pokonując bezbłędnie pięć sprawnościowych przeszkód. Podobnie było w trzeciej konkurencji czyli zręczności powożenia. Zachowanie tak małej ilości punktów karnych z prezentacji zapewniło naszemu reprezentantowi zwycięstwo zarówno w kategorii Winchester jaki i klasyfikacji generalnej konkursu, w którym udział wzięły 32 ekwipaże z Włoch, Szwajcarii, Węgier i Polski.
Zawodnik prowadzi również w rocznej klasyfikacji o Puchar GIA (Gruppo Attachi Italiano).

Informacja pochodzi ze strony www.driving.pl

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

By 3 listopada 2021
HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Na górę