Connect with us

Finał Pucharu Polski WKKW

Sport i wyścigi

Finał Pucharu Polski WKKW

W ramach międzynarodowych i krajowych zawodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w miniony weekend w Baborówku rozegrany został finał Pucharu Polski WKKW.

Zawodnicy wszystkich kategorii w ciągu całego otwartego sezonu mieli możliwość wzięcia udziału w dziewięciu eliminacjach: dwukrotnie w Jaroszówce, w Sopocie, Strzegomiu, Kwiekach, Baborówku, Bogusławicach, Racocie i Facimiechu oraz w finale w Baborówku. Spośród wszystkich startów do ogólnego rankingu Pucharu Polski WKKW 2017 liczyły się tylko trzy najlepsze wyniki, a punkty za udział w finale były mnożone razy 1,5.

W najważniejszym konkursie zawodów CIC2* wygrał Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór) i Lassban Radovix ish (Raddolin – Aherlow Vixen po Castle Fox). Drugie miejsce zajął Jan Kamiński (Milanowska Fundacja na Rzecz Edukacji i Sportu) i Senior sp (Rytm han – Segowia sp po Genius han), a trzecie – Stephanie Bohe (GER) i Geke Equigrip’s Simple Smile han (Staypso – Coco Chanel po Calypso II).

W ramach konkursu CIC2* rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów. Po dziewięciu eliminacjach i finale pierwsze miejsce i złoty medal Pucharu Polski WKKW seniorów wywalczył Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno). Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór), który przed finałem był na miejscu trzecim. A miejsce trzecie i brązowy medal trafił do Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na Rzecz Edukacji i Sportu), który awansował z miejsca czwartego przed finałem.

Międzynarodowy konkurs CIC1* wygrał dziś reprezentant organizatora Paweł Warszawski (SJ Baborówko) i Aristo A-Z sp (Lordanos – Artemida po Reval). Drugie miejsce w konkursie po trzech dniach zajął Nicolai Aldinger (GER) na koniu Quenny 88 old. (Quattro 7 – Irish Rose po Balboa), a miejsce trzecie wywalczyła Stephanie Bohe (GER) na Amazing Prince trak. (Prince Patmos – Ayshegyl po Heraldik xx).

W ramach konkursu CIC1* rozgrywany był finał Pucharu Polski WKKW juniorów.

Przed finałem liderką w rankingu była Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która podczas finału na Baborówko Horse Sale Show utrzymała tę pozycję i zdobyła złoty medal i pierwsze miejsce w Pucharze Polski WKKW w kategorii juniorów (szóste miejsce w klasyfikacji konkursu CIC1*). Drugie miejsce w Pucharze Polski WKKW juniorów i srebrny medal wywalczyła Julia Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), a trzecie – Anna Karpińska (JKS Dako Galant Skibno).

Konkurs krajowy CNC P wygrała Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice) i koń Czacza sp (Tanos – Czurina po Turbud Quirinus), miejsce drugie wywalczyła Oliwia Paździora (LKS Stragona Strzegom) i Basma sp (Inston – Bianka  po Marcus L), a miejsce trzecie – Diego Pieniaszek (KJ SO Starogard Gdański) na Lintonie wlkp. (Heleris – Lemioniada). Konkurs CNC P rozstrzygnął finał Pucharu Polski WKKW juniorów młodszych. Najlepsza po dziewięciu eliminacjach i finale była Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice) i to ona odebrała złoty medal. Miejsce drugie I srebrny medal wywalczył Diego Pieniaszek (KJ SO Starogard Gdański), a trzecie miejsce I brązowy medal – Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka).

W klasyfikacji ogólnej konkursu CNC L, w ramach którego rozgrywany był Puchar Polski WKKW młodzików i amatorów, pierwsze miejsce zajęła Ewa Chomicz (SJ Baborówko) i Huzar II sp (Huzar – Hortensja) , drugie miejsce należało do Gabrieli Kozłowskiej (SJ Baborówko) i Korsyki kuc wal. (Strayer`s  (4) Samson – Kometa po Kanclerz) , a trzecie – Karoliny Ślązak LZJ Drama Zbrosławice) i konia Tores-P sp (Ron Wiliam – Tamira-P).

Złoty medal Pucharu Polski WKKW w kategorii młodzików wygrała Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice). Drugie miejsce i srebrny medal w tej kategorii wywalczyła Gabriela Kozłowska (SJ Baborówko), a trzecie miejsce i brązowy medal – Julia Witkowska (SKJ Beckersport).

Puchar Polski WKKW w kategorii amatorów zdominowały reprezentantki KJ Facimiech. Pierwsze miejsce i złoty medal Pucharu Polski WKKW amatorów wygrała Magdalena Kowalska, drugie miejsce i srebrny medal trafił do Joanny Szwajcowskiej, a trzecie miejsce i brązowy medal – do Julii Imioło.

Puchar Polski WKKW rozgrywany był także w kategorii klubowej. Pierwsze miejsce zdobył klub ZKS Drzonków. Miejsce drugie dla swojego klubu wywalczyli zawodnicy reprezentujący KJ Jaroszówka, a miejsce trzecie – zawodnicy klubu JKS Dako Galant Skibno.

Rankingi:

Zdjęcia Baborówko Horse Sale Show

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

By 3 listopada 2021
HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Na górę