Connect with us

Reportaż

Wystawa w Jedlni

Jacek Hebda

Jedlnia Letnisko to niewielka położona na skraju Puszczy Kozienickiej miejscowość w powiecie radomskim, w której blisko pół wieku temu odbyła się pierwsza regionalna wystawa koni hodowlanych, zorganizowana przez Okręgowy Związek Hodowców Koni.

Pamięć o tym wydarzeniu, kładącym podwaliny pod zasady hodowlanej rywalizacji i przyszłe sukcesy hodowców ziemi radomskiej, była inspiracją do podjęcia przez Radomski Oddział Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Warszawie wysiłku zorganizowania w tym miejscu imprezy o podobnym charakterze w celu prezentacji aktualnego dorobku i postępu hodowlanego w szczególnie ulubionej na tym obszarze rasie koni, jaką jest rasa polski koń zimnokrwisty.

Wystawa została objęta honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, a dzięki uprzejmości gospodarza ośrodka Ryszarda Różańskiego udało się w obiektach stajennych i na placu wystawowym zaprezentować ponad trzydzieści klaczy i ogierów, które poddane zostały wnikliwej ocenie przez trzyosobową komisję w składzie: Edward Pawlin – emerytowany, wieloletni kierownik OZHK w Radomiu, który pełnił funkcję przewodniczącego, oraz kierownik biura OZHK w Kielcach Wojciech Semik i gł. specjalista OZHK w Lublinie Andrzej Kosior. Zgodnie z regulaminem oceniano w skali od 1 do 10 pkt. następujące cechy prezentowanych koni: typ, pokrój, ruch oraz kondycję, pielęgnację i ogólne przygotowanie konia do wystawy.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Reportaż

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix

Sport i wyścigi

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

By 4 października 2021
PP WKKW Finał 2021: Młodzi jeźdźcy

Sport i wyścigi

Finały w Baborówku

By 4 października 2021
Baborówko Autumn Show 2021 - Paweł Warszawski

Sport i wyścigi

250 koni i 180 zawodników w Baborówku

By 25 września 2021
Na górę