Connect with us

Tarpaniada – piękna osiemnastka!

Wieści z regionów

Tarpaniada – piękna osiemnastka!

W miniony weekend już po raz 18-ty odbyła się w SO Sieraków najważniejsza impreza hodowlana koni rasy konik polski – TARPANIADA. Program TARPANIADY był, tradycyjnie już, bardzo bogaty – przez Sieraków przemaszerował konikowy korowód, poza czempionatem odbyły się zapierające dech w piersiach pokazy, emocjonujące wyścigi na konikach, konferencja naukowa i próba dzielności.

W tym roku w Krajowej Wystawie Koników Polskich w kategorii młodzieżowej triumfowała klacz GRENTA (Mobil – Greta), wł. i hod. SK Dobrzyniewo oraz ogierek JAWOR SO (Tunel – Jawa), wł. i hod. SO Sieraków „Gałopol”. Czempionką klaczy starszych została WIGUSIA (Nest – Wigura), a ogierów starszych NIGR (Obuwik – Nigra), oba koniki wł. i hod. SO Sieraków.

W próbie wierzchowej pierwsze miejsce zajęła klacz GÓRALKA IZERY (Newton – Goya) hod. Joanny Chyłek a wł. Kamili Cieślak, pokonując w próbie godzinowej ponad 12 km. Jednak walka o pierwszą lokatę była bardzo zacięta, aż 3 klacze (POLINKA, WERIA i DIKE IZERY) deptały zwyciężczyni po piętach, uzyskując bardzo zbliżone wyniki. W próbie zaprzęgowej niekwestionowanym zwycięzcą okazał się ogier MODRZEW K (Modem – Manita) hod. i wł. PHR Tulce.

W przeddzień Tarpaniady – 25 sierpnia, odbyło się w Sierakowie Walne Zebranie Związku Hodowców Koników Polskich, w wyniku którego stery w ZHKP objął pan Jan Słomiany.
Wszystkim zwycięzcom oraz nowemu Prezesowi ZHKP serdecznie gratulujemy, a gospodarzom dziękujemy za kontynuowanie tej pięknej imprezy.

Wyniki ze strony PZHK:

Zdjęcia: Mira Suwała

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Wieści z regionów

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

By 3 listopada 2021
HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Na górę