Connect with us

Tarpaniada – piękna osiemnastka!

Wieści z regionów

Tarpaniada – piękna osiemnastka!

W miniony weekend już po raz 18-ty odbyła się w SO Sieraków najważniejsza impreza hodowlana koni rasy konik polski – TARPANIADA. Program TARPANIADY był, tradycyjnie już, bardzo bogaty – przez Sieraków przemaszerował konikowy korowód, poza czempionatem odbyły się zapierające dech w piersiach pokazy, emocjonujące wyścigi na konikach, konferencja naukowa i próba dzielności.

W tym roku w Krajowej Wystawie Koników Polskich w kategorii młodzieżowej triumfowała klacz GRENTA (Mobil – Greta), wł. i hod. SK Dobrzyniewo oraz ogierek JAWOR SO (Tunel – Jawa), wł. i hod. SO Sieraków „Gałopol”. Czempionką klaczy starszych została WIGUSIA (Nest – Wigura), a ogierów starszych NIGR (Obuwik – Nigra), oba koniki wł. i hod. SO Sieraków.

W próbie wierzchowej pierwsze miejsce zajęła klacz GÓRALKA IZERY (Newton – Goya) hod. Joanny Chyłek a wł. Kamili Cieślak, pokonując w próbie godzinowej ponad 12 km. Jednak walka o pierwszą lokatę była bardzo zacięta, aż 3 klacze (POLINKA, WERIA i DIKE IZERY) deptały zwyciężczyni po piętach, uzyskując bardzo zbliżone wyniki. W próbie zaprzęgowej niekwestionowanym zwycięzcą okazał się ogier MODRZEW K (Modem – Manita) hod. i wł. PHR Tulce.

W przeddzień Tarpaniady – 25 sierpnia, odbyło się w Sierakowie Walne Zebranie Związku Hodowców Koników Polskich, w wyniku którego stery w ZHKP objął pan Jan Słomiany.
Wszystkim zwycięzcom oraz nowemu Prezesowi ZHKP serdecznie gratulujemy, a gospodarzom dziękujemy za kontynuowanie tej pięknej imprezy.

Wyniki ze strony PZHK:

Zdjęcia: Mira Suwała

Więcej w Wieści z regionów

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę