Connect with us

Śląsko-opolskie znakomitości

IV Pokaz Ogierów ŚOZHK

Reportaż

Śląsko-opolskie znakomitości

Pokaz ogierów Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni

Można śmiało uznać, że na terenie Cichoń Dressage w Radzionkowie (w woj. śląskim) nie tylko narodziła się, ale także utrwaliła nowa tradycja. W pierwszym kwartale roku odbywa się pokaz, na który czekają hodowcy i zawodnicy.

23 lutego 2019 roku pokaz rozpoczął się od prezentacji ogierów hodowlanych zarejestrowanych w PZHK, a stacjonujących na terenie ŚOZHK. Przed publicznością hodowcy zaprezentowali ogiery niemal wszystkich polskich ras! Konie pokazywane były w ręku, w ruchu swobodnym, a także zaprezentowały swoje możliwości użytkowe.

Oryginalnym i zabawnym pomysłem była inscenizacja „Kopciuszka”, w którym jednym z bohaterów pierwszoplanowych, oczywiście jak na pokaz „koński” przystało, był ogier śląski Lizander. Bajka spotkała się żywiołową reakcją publiczności.

Spośród koni uczestniczących w pokazie publiczność wybrała swojego ulubieńca. Został nim śląski, siwy ogier ALVARO (Alger-Akacja po Arabetto) hod. Bogusław Gołgowski i wł. Andrzej Skorupa, zaprezentowany przez Andrzeja Serwotkę.

Po południu zainteresowani mogli uczestniczyć w międzynarodowej konferencji hodowlanej „How to breed a success?”, wieczorem zaś uczestniczyć w pokazie Cichoń Stallions Show 2019.

Relację z pokazu ogierów licencjonowanych ŚOZHK 2019 oraz z Cichoń Stallions Show 2019 będziecie mogli przeczytać w wiosennym numerze Hodowcy i Jeźdźca, który ukaże się na początku kwietnia.

Tymczasem zapraszamy was do obejrzenia galerii zdjęć i filmów z tego wydarzenia.

https://www.facebook.com/372964922809585/photos/a.372965426142868/1802598483179548/
Ulubieniec publiczności

Więcej w Reportaż

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę