Connect with us

Hodowca i Jeździec

Śląsko-opolskie znakomitości

IV Pokaz Ogierów ŚOZHK

Reportaż

Śląsko-opolskie znakomitości

Pokaz ogierów Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni

Można śmiało uznać, że na terenie Cichoń Dressage w Radzionkowie (w woj. śląskim) nie tylko narodziła się, ale także utrwaliła nowa tradycja. W pierwszym kwartale roku odbywa się pokaz, na który czekają hodowcy i zawodnicy.

23 lutego 2019 roku pokaz rozpoczął się od prezentacji ogierów hodowlanych zarejestrowanych w PZHK, a stacjonujących na terenie ŚOZHK. Przed publicznością hodowcy zaprezentowali ogiery niemal wszystkich polskich ras! Konie pokazywane były w ręku, w ruchu swobodnym, a także zaprezentowały swoje możliwości użytkowe.

Oryginalnym i zabawnym pomysłem była inscenizacja „Kopciuszka”, w którym jednym z bohaterów pierwszoplanowych, oczywiście jak na pokaz „koński” przystało, był ogier śląski Lizander. Bajka spotkała się żywiołową reakcją publiczności.

Spośród koni uczestniczących w pokazie publiczność wybrała swojego ulubieńca. Został nim śląski, siwy ogier ALVARO (Alger-Akacja po Arabetto) hod. Bogusław Gołgowski i wł. Andrzej Skorupa, zaprezentowany przez Andrzeja Serwotkę.

Po południu zainteresowani mogli uczestniczyć w międzynarodowej konferencji hodowlanej „How to breed a success?”, wieczorem zaś uczestniczyć w pokazie Cichoń Stallions Show 2019.

Relację z pokazu ogierów licencjonowanych ŚOZHK 2019 oraz z Cichoń Stallions Show 2019 będziecie mogli przeczytać w wiosennym numerze Hodowcy i Jeźdźca, który ukaże się na początku kwietnia.

Tymczasem zapraszamy was do obejrzenia galerii zdjęć i filmów z tego wydarzenia.

Ulubieniec publiczności

Więcej w Reportaż

W ostatnim numerze

HiJ nr 69 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 2 (69) Wiosna 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
Unipasz

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę