Connect with us

Nowy sportowy sezon jeździecki rusza w kwietniu w Strzegomiu

Foto: Leszek Wójcik

Sport i wyścigi

Nowy sportowy sezon jeździecki rusza w kwietniu w Strzegomiu

Ponad półtora tysiąca koni przegalopowało w ubiegłym sezonie przez strzegomski hipodrom. Przeszło kilkadziesiąt godzin transmisji telewizyjnych śledziło kilka milionów widzów na całym świecie. Już za miesiąc rusza kolejny sezon zawodów jeździeckich w Strzegomiu.

W kalendarzu znajduje się pięć dużych imprez międzynarodowych, w tym Puchar Narodów oraz Mistrzostwa Europy Pony. Ogólnopolskie Zawody w skokach przez przeszkody otwierające sezon otwarty dyscypliny skoków, Krajowe Zawody WKKW oraz Mistrzostwa Polski Młodych Koni w WKKW uzupełniają bardzo bogaty kalendarz.

Sezon sportowy wystartuje w pierwszy weekend kwietnia, zainaugurują go zawody Strzegom Spring Open. Otwarte są już panele zgłoszeń: do konkursów międzynarodowych zawodnicy mogą aplikować na stronie internetowej FEI, a do konkursów krajowych na ZawodyKonne.com. Zawody Strzegom Spring Open będą też jedną z pierwszych szans na uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Europy Pony. Tydzień po nich na hipodromie w Morawie rozegrane zostaną Ogólnopolskie Zawody w skokach przez przeszkody, a w maju Krajowe Zawody WKKW.

Najwyższa rangą rywalizacja w WKKW w Polsce i jedne z najważniejszych zawodów w Europie – Strzegom Horse Trials, w ramach których rozgrywany jest Puchar Narodów – zaplanowana jest na ostatni tydzień czerwca. W tym roku mają one szczególne znaczenie, gdyż zawody cyklu Pucharu Narodów wyłonią zespół, który uzyska awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Będą też jedną z ostatnich szans kwalifikacji do Mistrzostw Europy Pony.

Sierpień będzie szczególnie intensywny w emocje sportowe. Na początku miesiąca odbędą się zawody Strzegom Summer Tour, w jego połowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Pony w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW.

W kalendarzu sportowym znalazły się również, debiutujące w ubiegłym sezonie w Strzegomiu, Mistrzostwa Polski Młodych Koni, które – w drugiej połowie września – ponowie zostaną rozegrane jednocześnie w trzech dyscyplinach jeździeckich.

W połowie października zawodami Strzegom October Festival zostanie zakończony sezon WKKW w Strzegomiu. Każdej z imprez międzynarodowych towarzyszyć będą zawody krajowe.

W nadchodzącym sezonie zmieniają się kategorie zawodów międzynarodowych zgodnie z nowymi regulacjami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Wprowadzona zostaje dodatkowa klasa CCI1*-Intro z obowiązującą wysokością przeszkód do 1,05 m. Wszystkie kategorie zawodów od 2019 roku będą miały o jedną gwiazdkę więcej.  Dzięki temu w Strzegomiu już w kwietniu po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody w WKKW o randze czterech gwiazdek.

W sezonie 2019 w Strzegomiu w każdych zawodach rozegrane zostaną konkursy WKKW od najniższych klas krajowych do 4*, w tym w nowej klasie CCI1-Intro.

Szczegółowy opis nowych klas w WKKW dostępny jest na: www.StrzegomHorseTrials.pl w zakładce Zawodnicy oraz na Facebooku.

Kalendarz imprez 2019:

  • 05-07.04.2019 – Strzegom Spring Open
  • 12-14.04.2019 – Zawody Ogólnopolskie w skokach przez przeszkody
  • 18-19.05.2019 – Krajowe zawody w WKKW
  • 26-30.06.2019 – Strzegom Horse Trials – Puchar Narodów
  • 01-04.08.2019 – Strzegom Summer Tour
  • 15-18.08.2019 – Mistrzostwa Europy Pony w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW
  • 19-22.09.2019 – Mistrzostwa Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i WKKW
  • 10-13.10.2019 – Strzegom October Festival
Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę