Connect with us

Ponad pół miliona w puli CSI CAVALIADA w Warszawie

Krzysztof Ludwiczak
na zdjęciu Krzysztof Ludwiczak

Sport i wyścigi

Ponad pół miliona w puli CSI CAVALIADA w Warszawie

Światowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów CAVALIADA w Warszawie, które odbędą się w dniach 12-15 marca. W puli nagród jest 530.300 PLN, a program jest jak zawsze atrakcyjny dla zawodników i emocjonujący dla kibiców.

Podobnie jak rok temu, zawody międzynarodowe w skokach zostały podzielone na dwie rangi – CSI3*W i CSI1*. To spowoduje, że po pierwsze obok profesjonalistów będą mogli wystartować mniej doświadczeni zawodnicy, a po drugie, Ci pierwsi będą mogli przywieźć ze sobą większą liczbę koni.

CSI3*W podporządkowane będzie zmaganiom w finale Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz finałowi CAVALIADA Tour. Puchar Świata to wszystkie konkursy dużej rundy. Zgodnie z regulaminem rywalizacja rozpoczyna się w czwartek od konkursu szybkości, dalej w piątek odbędzie się konkurs 150 cm z rozgrywką i po dniu odpoczynku zawodnicy zmierzą się w niedzielnym Grand Prix (155 cm). Piątkowy i niedzielny konkurs Pucharu Świata będą też decydowały o ostatecznych wynikach CAVALIADA Tour. W piątek będzie to ostania – siódma eliminacja (z siedmiu konkursów liczą się cztery najlepsze wyniki), a w niedzielę rozegrany zostanie finał, gdzie punkty mnożone są razy dwa.

Przypomnijmy, że w ramach CAVALIADA Tour zostaną przyznane nagrody w klasyfikacji: najlepszy zawodnik CAVALIADA Tour 2019/2020 (pula 60.000 PLN), najlepszy zawodnik CAVALIADA Tour 2019/2020 do lat 21.

Dwa konkursy pucharowe oraz sobotni Speed & Music zaliczane będą do światowego rankingu. Zwycięzca Grand Prix z pulą bliską 200.000 PLN otrzyma 80 punktów LR. Zwycięzcy piątkowej dużej rundy i Speed & Music po 50. W programie trzech gwiazdek znalazły się też trzy konkursy 140 cm z sobotnim finałem o puli 40.000 PLN oraz czwartkowa Potęga Skoku.

Dodatkiem do programu sportowego jest CSI1*. To oznacza łatwiejszy dostęp do startu (konie nie potrzebują paszportów FEI). Każdy chętny do udziału może zgłosić tu dwa konie, aby wystartować na nich w czwartek i sobotę w klasie 125 cm oraz w niedzielnym, dwunawrotowym finale o wysokości 130 cm. W ramach tej rundy odbędzie się też lubiany przez publiczność konkurs kolejnych eliminacji – Venus vs Mars.

Zgłoszenia polskich zawodników przez PZJ email: zgloszenia@pzj.pl

Propozycje-CSI3-W-Cavaliada-2020-Warszawa

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę