Connect with us

Polski Związek Hodowców Koni Małopolskich – nowe rozdanie

PZHKM

Hodowla

Polski Związek Hodowców Koni Małopolskich – nowe rozdanie

Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbyło się 18 stycznia w Stadninie Koni Białka, został wybrany nowy zarząd związku w skład, którego weszły następujące osoby:

  • Tomasz Nowak – Prezes
  • Dariusz Kotyra – Wiceprezes
  • Aleksander Sokołowski – sekretarz
  • Mateusz Staszałek – skarbnik
  • Katarzyna Podkańska-Dziubińska – członek zarządu

Taki skład zarządu pozwala mieć nadzieję na dynamiczny rozwój związku, gdyż jego członkowie od lat związani są zarówno z hodowlą jak i ze sportem jeździeckim na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

Komisja rewizyjna:

  • Jarosław Skrzypek – Przewodniczący
  • Mariusz Kijek – członek komisji
  • Michał Wolski – członek komisji

Poprzedni zarząd pod wodzą Jerzego Urbańskiego dostał absolutorium od przybyłych licznie na wybory członków, zatem nowe wybory odbyły się bezproblemowo, szybko i sprawnie.

Przed nowym zarządem oraz członkami związku, którzy bardzo licznie zebrali się w SK Białka (ok. 45 osób) pojawia się bardzo wiele wyzwań i zadań do realizacji. Motywem przewodnim, bo nie może być inaczej, jest koń małopolski, dbałość o jego rozwój jak również pomoc dla hodowców zajmujących się tematyką. Podczas spotkania omówiono wiele zagadnień związanych przede wszystkim z hodowlą, codziennymi problemami z którymi borykają się hodowcy, nie pomijając przy tym aspektów sportowych.

Wśród gości zaproszonych, którzy zabierali głos oraz odpowiadali na liczne pytania hodowców byli m.in. Paweł Mazurek – prezes PZHK oraz Bogdan Kuchejda – szef komisji Księgi Stadnej Koni Rasy Małopolskiej. Była to jedna z nielicznych okazji spotkania się w tak szerokim gronie, zjazdy odbywają się co 4 lata, a kolejna taka możliwość to coroczne, cykliczne wydarzenie w SK Białka jakim jest Narodowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej. W roku 2020 (6-7 czerwca) będzie to już XXIII odsłona tego wydarzenia.

Nowy zarząd zobowiązał się do prężnego działania, zarówno w dziel hodowlanym jak i sportowym, oraz bliskiej współpracy z włodarzami SK Białka przy organizacji Czempionatu Narodowego oraz innych imprez hodowlanych i sportowych, które będą odbywać się na terenie SK w której to swa siedzibę ma zarówno PZHKM jak i Narodowe Centrum Hodowli Koni Małopolskich.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Hodowla

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę