Connect with us

NIE-KONIE-C w Krakowie

Zaproszenia

NIE-KONIE-C w Krakowie

W dniu 8 czerwca 2019 roku o godzinie 17 w Dydo Poster Gallery w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy plakatów Elżbiety Chojnej „NIE-KONIE-C”.

Na wystawie zostaną zaprezentowane 34 prace związane z jeździectwem, plakaty sportowe, społeczne, kulturalne i filmowe, na których pojawia się charakterystyczny motyw konia. Temat wystawy jest również pewnego rodzaju przekazem dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy artystka dalej zajmuje się twórczością plakatową.

Konie fascynowały mnie odkąd pamiętam, co znalazło odzwierciedlenie już w mojej twórczości dziecięcej. O ile jednak księżniczki rysowałam dość sprawnie, o tyle moje konie, to były jakieś… dziwne (nie)konie.
I w sumie słusznie, bo to zwierzęta nie z tej ziemi. Warto wspomnieć, że ponad półtonowe cielska noszą dumnie na czterech palcach – to co dla nas jest nogą, to paluch zakończony paznokciem zwanym kopytem – a to, co mają w swych ogromnych głowach, to już zupełny kosmos.

Dzieciństwo minęło jak sen złoty, lecz konie ze mną zostały – szczególnie jeden kary, który stał się moją muzą i lekiem na całe zło. Przez lata umiejętności rysowania nieco ewoluowały, lecz moje (nie)konie nadal są jakieś… dziwne.
Zawsze, kiedy spotyka mnie pewien wybitny polski plakacista, wyraża swoje szczere zdziwienie, że jeszcze zawracam sobie głowę twórczością plakatową. No taka już jestem… dziwna – kocham konie i plakaty i nie zawaham się nimi cieszyć. I przy okazji uprzejmie informuję, że to NIE-KONIE-C!!!

Elżbieta Chojna

Elżbieta Chojna studiowała w warszawskiej ASP. Dyplom z plakatu i grafiki wydawniczej obroniła z wyróżnieniem w 1995 r. Pracowała w dwóch agencja reklamowych, ale to nie była jej bajka. Po powrocie ze stypendium w Meksyku (1998) zaczęła współpracować z warszawskimi wydawnictwami. Jest autorką dziesiątek okładek, a jej plakaty są rozsiane niemal po całym świecie. Zebrała parę nagród, była to tu, to tam, ale szczęście odnalazła 3 km od domu, gdzie poznała swojego konia. Jeśli wygra w „totka” postawi mu stajnię. Do tego czasu jednak, będzie wykonywać swój (dość niewdzięczny) zawód, który obok jeździectwa, nadal pozostaje jej „konikiem”.

Wystawa plakatów: NIE-KONIE-C Elżbieta Chojna

  • 8-30 czerwca 2019
  • Godziny otwarcia: wtorek – sobota, godz. 1430 – 1830

Dydo Poster Gallery
Kraków, Al. Focha 1 (dawny hotel Cracovia)

Linki:

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Zaproszenia

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

O punkty do Pucharu Świata i nie tylko

By 7 października 2021
Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix

Sport i wyścigi

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

By 4 października 2021
PP WKKW Finał 2021: Młodzi jeźdźcy

Sport i wyścigi

Finały w Baborówku

By 4 października 2021
Na górę