Connect with us

MJT Nevados S znakomity podczas GCL Super Cup w Pradze

Od Redakcji

MJT Nevados S znakomity podczas GCL Super Cup w Pradze

Współzawodnictwo rozpoczynało 12 drużyn, każda z nich złożona z trzech zawodników z różnych krajów. Do finału zakwalifikowało się tylko 6 teamów. Na wynik drużyny liczyły się wszystkie indywidualne wyniki konia i jeźdźca w tym konkursie. Trudny i wymagający parkur autorstwa Uliano Vezzani dwukrotnie na czysto (w ćwierć finałach i półfinałach) pokonał ogier polskiej hodowli MJT Nevados S ur. 2008 (Calvados Z – Nestia sp / Romualdo KWPN) wpisany do księgi stadnej polskiego konia szlachetnego półkrwi, urodzony w stadninie Stanisława Szurika z miejscowości Liszkowo (woj. kujawsko-pomorskie), należy do Makrum Jumping Team. Gregory Wathelet i Nevados w tym sezonie zanotowali bardzo dobre występy, w tym swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie Grand Prix. Dwa bezbłędne przejazdy Nevadosa pomogły drużynie „Paris Panthers” awansować do finałów.

Finał GCL Super Cup w Pradze okazał się wspaniałym sportowym widowiskiem, które trzymało w napięciu od pierwszego do ostatniego startu.

Team „Paris Panthers” ostatecznie zajął 3. miejsce za zwycięskim zespołem „Madrid in Motion” i drugim „Valkenswaard United”. Podczas całych rozgrywek Nevados otrzymał tylko 4 punkty karne, czym potwierdził swoją przynależność do grupy najlepszych koni sportowych na świecie!

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Od Redakcji

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę