Connect with us

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

Sport i wyścigi

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

Znamy już zawodników, którzy wystartują w konkursach ujeżdżeniowych podczas CAVALIADA Warszawa 2021. Wśród nich zwyciężczyni CAVALIADA Dressage Tour 2019/2020 Sandra Sysojeva z Litwy oraz medalistki tegorocznych mistrzostw Polski seniorów – Katarzyna Milczarek oraz Aleksandra Szulc.

Ujeżdżenie w Warszawie odbędzie się tym razem na poziomie Grand Prix. Jest to poziom konkursów rozgrywanych podczas takich imprez jak mistrzostwa Polski czy Świata. Zawodnicy na Torwarze wystartują dwukrotnie – w piątkowy poranek oraz niedzielę wieczór.

Lista przyjętych zawodników na CAVALIADA Dressage Tour:

ZawodnikKlubKrajKoń
Błażko MartaKJ Golden DreamPOLDEVINETTE
Gawłowska Anna-MariaKJ Golden DreamPOLCARDAMON
Janas IlonaBPK MazPOLZI-ZI TOP
Milczarek KatarzynaKSJ ZagozdPOLGUAPO
Sysojeva SandraKS CenturionLTUJACK DANIEL’S
Szulc AleksandraKJ Golden DreamPOLBREAKDANCE
Tragarz JoannaKlub Sportowy CenturionPOLHARLEY ZOF
Vanagaitė JustinaVilniaus jojimo klubas (Vilnius riding club)LTUNABAB

Gwiazdy CAVALIADA Dressage Tour:

Katarzyna Milczarek – najwyżej sklasyfikowana zawodniczka konkurencji ujeżdżenia w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ma na swoim koncie 22 medale Mistrzostw Polski w tym aktualny, złoty medal z 2021 roku, który zdobyła z koniem Guapo. Właśnie tę „złotą” parę zobaczymy na czworoboku CAVALIADY. Co ciekawe, Guapo to jedyny koń rasy Lusitano, jakiego zobaczymy w tym konkursie. W 2021 roku oprócz złotego medalu Mistrzostw Polski największym osiągnięciem tej pary było wywalczenie pierwszego miejsca w Grand Prix Freestyle – dowolny z muzyką na zawodach w Samorin.

Aleksandra Szulc – 8-krotna medalistka Mistrzostw Polski. Na CAVALIADZIE dosiadać będzie swojego siwego, utytułowanego konia o imieniu Breakdance. Wałach ten jest Mistrzem Polski koni 4- i 6-lenich, a także czempionem koni 8-letnich. Wspólnie tworzą parę, która z powodzeniem reprezentowała barwy Polski na zawodach międzynarodowych w Samorin w czerwcu i sierpniu 2021 r. zdobywając wyniki powyżej 65%. W węgierskim Szilvásvárad  wywalczyli wysokie, czwarte miejsce.  Kwietniowe zawody w Zakrzowie zaowocowały wynikiem oscylującym blisko 70% w Grand Prix Freestyle – dowolny z muzyką.

Ilona Janas – medalistka Pucharów Polski, trenerka stojąca za międzynarodowymi sukcesami swoich podopiecznych. Na CAVALIADZIE gościć będzie wraz z ogierem Zi-Zi Top, z którym starty rozpoczęła w 2020 r. zawodami CDI3* w czeskim Brnie plasując się na siódmej pozycji z wynikiem aż 67%. Reprezentowała barwy naszego kraju w Samorin. Zawodniczka ogromne sukcesy odnosiła z ogierem Lord Django, który w 2018 zdobył tytuł ogiera roku.

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę