Connect with us

Historyczne zaprzęgi w Koszęcinie

Patronaty

Historyczne zaprzęgi w Koszęcinie

W dniach 9, 10 sierpnia Fundacja Galen prowadząca Muzeum Powozów Galowice wraz z partnerami: Polską Grupą Tradycji Powożenia oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” organizują w Koszęcinie Rekonstrukcję historycznego pokazu i wystawę zabytkowych zaprzęgów konnych. Jest to projekt realizowany i dofinansowany w ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2022.

Podczas tego wydarzenia zobaczyć będzie można w pełnej krasie oryginalne historyczne pojazdy konne, zarówno podczas Prezentacji przy Pałacu koszęcińskim, jak i na wystawie stacjonarnej.

W piątek 9 sierpnia od godziny 14:00 zapraszamy do Sali widowiskowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” na 2 prelekcje.

Temat pierwszej, prowadzonej przez Krzysztofa Olczaka brzmi: Konie i zaprzęgi w niepodległościowej tradycji Polski. Dowiemy się jak artyści i politycy przez 123 lata zaborów demonstrowali polskość i walczyli o zachowanie tożsamości kulturowej.

Drugą prezentację poprowadzi Tadeusz Kołacz, który opowie o wielkich postaciach polskiej polityki okresu międzywojennego podróżujących, polujących, uczestniczących w uroczystościach w pojazdach konnych.

O godzinie 16:00 rozpoczną się warsztaty renowacji powozów, podczas których na bazie zgromadzonych na wystawie historycznych pojazdów omówimy podstawowe kwestie związane z konserwowaniem oraz renowacją konnych zabytków.

W sobotę 10 sierpnia od godz. 10:00 rozpocznie się w Parku pałacowym prezentacja zabytkowych zaprzęgów, kunsztu renowacji powozów oraz sztuki powożenia. Koło godz. 13 zapraszamy na corso – barwny korowód zaprzęgów na ulicach Koszęcina.

Miłośnicy zaprzęgów o godzinie 17 będą mieli nie lada gratkę. Po raz pierwszy w Polsce w Starym Parku oraz Alei Kasztanowej w Koszęcinie zobaczymy pokaz sprzęgnięcia 10 koni w klin. Powozić będzie końmi własnej hodowli, własnym powozem Krzysztof Szuster. 

ZAPRASZAMY!

Więcej w Patronaty

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę