Connect with us

Historyczne zaprzęgi w Koszęcinie

Patronaty

Historyczne zaprzęgi w Koszęcinie

W dniach 9, 10 sierpnia Fundacja Galen prowadząca Muzeum Powozów Galowice wraz z partnerami: Polską Grupą Tradycji Powożenia oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” organizują w Koszęcinie Rekonstrukcję historycznego pokazu i wystawę zabytkowych zaprzęgów konnych. Jest to projekt realizowany i dofinansowany w ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2022.

Podczas tego wydarzenia zobaczyć będzie można w pełnej krasie oryginalne historyczne pojazdy konne, zarówno podczas Prezentacji przy Pałacu koszęcińskim, jak i na wystawie stacjonarnej.

W piątek 9 sierpnia od godziny 14:00 zapraszamy do Sali widowiskowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” na 2 prelekcje.

Temat pierwszej, prowadzonej przez Krzysztofa Olczaka brzmi: Konie i zaprzęgi w niepodległościowej tradycji Polski. Dowiemy się jak artyści i politycy przez 123 lata zaborów demonstrowali polskość i walczyli o zachowanie tożsamości kulturowej.

Drugą prezentację poprowadzi Tadeusz Kołacz, który opowie o wielkich postaciach polskiej polityki okresu międzywojennego podróżujących, polujących, uczestniczących w uroczystościach w pojazdach konnych.

O godzinie 16:00 rozpoczną się warsztaty renowacji powozów, podczas których na bazie zgromadzonych na wystawie historycznych pojazdów omówimy podstawowe kwestie związane z konserwowaniem oraz renowacją konnych zabytków.

W sobotę 10 sierpnia od godz. 10:00 rozpocznie się w Parku pałacowym prezentacja zabytkowych zaprzęgów, kunsztu renowacji powozów oraz sztuki powożenia. Koło godz. 13 zapraszamy na corso – barwny korowód zaprzęgów na ulicach Koszęcina.

Miłośnicy zaprzęgów o godzinie 17 będą mieli nie lada gratkę. Po raz pierwszy w Polsce w Starym Parku oraz Alei Kasztanowej w Koszęcinie zobaczymy pokaz sprzęgnięcia 10 koni w klin. Powozić będzie końmi własnej hodowli, własnym powozem Krzysztof Szuster. 

ZAPRASZAMY!

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Patronaty

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę