Connect with us
Mariusz Kleniuk - WINONA fot. Małgorzata Sieradzan - Hodowca i Jeździec

Sport i wyścigi

Koniec Eliminacji!

Za nami już ostatnia Eliminacja Pucharu Polski WKKW, która odbyła się na terenie Klubu Jeździeckiego Facimiech. W rozgrywanych zawodach na hipodromie niedaleko Krakowa wystartowało prawie 150 par z 3 państw. W ramach Pucharu rozegrano konkursy krajowe (CNC LL, CNC L, CNC P) oraz dwa konkursy międzynarodowe (CIC1*, CIC2*), a dodatkowo Mistrzostwa Polski Amatorów oraz Zawody Towarzyskie.

Na prowadzeniu Paweł Spisak, na drugim miejscu Mariusz Kleniuk

Na prowadzeniu w kategorii Seniorów, mimo swojej nieobecności, pozostaje Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), na drugim miejscu nadal plasuje się Mariusz Kleniuk (LKJ „Hipologia” Strzegom), który zwyciężył w najtrudniejszym konkursie zawodów CIC2* i odrobił straty do lidera. Na trzecim miejscu pozostaje Mateusz Kiempa (SCSJ Coval Biały Bór).

W juniorach na czele Wiktoria Knap, na drugim miejscu Anna Karpińska

W juniorach na czele Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), na drugim miejscu Anna Karpińska (JKS Dako Galant Skibno), a na trzecim Julia Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice). Na prowadzeniu w kategorii Juniorów Młodszych pozostaje Amelia Mokrzycka (LKS Stragona Strzegom), z którą zrównała się ilością punktów Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka).

Natomiast wśród Młodzików prowadzenie objęła Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), a w kategorii Amatorów niezmiennie w roli lidera jest Katarzyna Jachlewska (KJ La Scalla). W Rankingu Klubowym pierwsze miejsce podium wciąż należy do ZKS Drzonków, ale KJ Jaroszówka zajmujący drugie miejsce traci już tylko 6 punktów.

Podsumowanie sezonu

W trakcie całego sezonu zawodnicy rywalizowali w 9 pucharowych eliminacjach, jednak o sukces w klasyfikacji końcowej tych rozgrywek będą walczyć do ostatniego przejazdu Finału, ponieważ punkty zdobyte w Finale liczone są razy 1,5. Do końcowego rankingu liczyć się będą natomiast trzy najlepsze rezultaty z eliminacji oraz wynik konkursu finałowego. Finał Pucharu Polski WKKW odbędzie się podczas międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW, rozgrywanych w dniach od 29 września do 1 października 2017 w Baborówku podczas Baborówko Horse Sale Show.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

Medalistki ujeżdżenia na CAVALIADZIE

By 3 listopada 2021
HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Na górę