Connect with us

Jesteś gotowy do rozpoczęcia sezonu w Strzegomiu?

Sezon 2020 w Strzegomiu
Fot: Mariusz Chmieliński

Zaproszenia

Jesteś gotowy do rozpoczęcia sezonu w Strzegomiu?

Sezon 2020 w Strzegomiu zaczyna się już wkrótce i potrwa od początku kwietnia do połowy października.

Krajowe zawody w WKKW

Jako pierwsze, w dniach 4-5 kwietnia, zostaną rozegrane zawody krajowe. Na zawodników będą czekały bardzo zróżnicowane trasy crossu, stosunkowo łatwe, adekwatne do wczesnej pory roku. Zawody zostaną rozegrane w klasach: CNC-LL, CNC-L, CNC1*, CNC2*.

Strzegom Spring Open

Sezon międzynarodowy na morawskim hipodromie zainauguruje Strzegom Spring Open. To pierwsza z pięciu dużych imprez w kalendarzu sportowym organizowana na terenie Stragona Equestrian Center. Dla wielu jeźdźców będą to pierwsze zawody na poziomie 4*. Tradycyjnie już trasy crossu będą tak zaprojektowane, aby z jednej strony zawodnicy i konie mieli szansę sprawdzenia swojej aktualnej formy na początku sezonu, a z drugiej, aby był to jak najbardziej motywujący start przed kolejnymi trudniejszymi zawodami.W trakcie Strzegom Spring Open rywalizacja toczyć się będzie w konkursach: CNC-LL, CNC-L, CIC1*, CIC2*, CIC3*, CIC4*.

Strzegom Horse Trials

Tradycyjnie w Strzegomiu najbardziej wymagająca trasa crossu jest podczas zawodów Strzegom Horse Trials. W tym roku zawody odbędą się w nowym terminie, tydzień później niż tradycyjnie – w dniach od 2 do 5 lipca. Specjalnie na tą imprezę zaprojektowanych zostało kilka nowych przeszkód oraz wykonane zostały kolejne prace ziemne mające uatrakcyjnić trasę crossu. Od samego początku w trakcie Strzegom Horse Trials zawodnicy rywalizują nie tylko w Pucharze Narodów, ale również w łatwiejszych konkursach. Z myślą o juniorach i młodych jeźdźcach przygotowujących się do mistrzostw Europy zostaną rozegrane konkursy z wyodrębnioną klasyfikacją dla tych kategorii wiekowych. Rozegrane zostaną także dwa konkursy krajowe: CNC-LL i CNC-L oraz aż dziewięć międzynarodowych: CIC1*, CIC2*-S, CIC2*-S-J, CIC3*-S, CIC3*-S-YR, CICO4*-S-Nations Cup, CCI2*-L, CCI3*-L, CCI4*-L .

ME Kuców

Niespełna dziesięć dni po Strzegom Horse Trials do Morawy ponownie zawitają najlepsi w Europie zawodnicy w kategorii kuców. W dniach 14-19 lipca odbędą się Mistrzostwa Europy Kuców w trzech dyscyplinach: skokach, ujeżdżeniu oraz WKKW.

Strzegom Summer Tour

To jednak nie koniec wakacyjnych emocji, w ostatni weekend sierpnia rozegrane zostaną zawody Strzegom Summer Tour, podczas których jeźdźcy rywalizować będą w następujących konkursach: CNC-LL, CNC-L, CIC1*, CIC2*, CIC3*, CIC4*. Stopień ich trudności tradycyjnie już będzie umożliwiał start zawodnikom w wyższej klasie. Zawody te są szczególnie polecane dla debiutujących par na wyższym poziomie konkursów niż startowali dotychczas.

Strzegom October Festival

Tradycyjnie na zakończenie sezonu odbędą się zawody Strzegom October Festival, prezentujące podobnie jak lipcowe SHT pełną gamę konkursów: CNC-LL, CNC-L, CIC1*, CIC2*-S, CIC3*-S, CIC3*-S, CICO4*-S, CCI2*-L, CCIO2*-L-J, CCI3*-L, CCI3*-L-YR, CCI4*-L, CCI2P-L. Nowością tych zawodów będzie rozegranie konkursów drużynowych dla juniorów i młodych jeźdźców.

Do zobaczenia w Strzegomiu!

Kalendarz imprez 2020:

  • 4-5.04.2020 – Krajowe Zawody WKKW
  • 17-19.04.2020 – STRZEGOM SPRING OPEN – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW
  • 02-05.07.2020 – STRZEGOM HORSE TRIALS – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW
  • 15-19.07.2020 – Mistrzostwa Europy Kuców w ujeżdżeniu, skokach i WKKW
  • 27-30.08.2020 – STRZEGOM SUMMER TOUR – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW
  • 08-11.10.2020 – STRZEGOM OCTOBER FESTIVAL – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW

Więcej w Zaproszenia

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę