Connect with us

14 dni do finału CAVALIADA Tour

Krzysztof Ludwiczak
Na zdjęciu Krzysztof Ludwiczak

Sport i wyścigi

14 dni do finału CAVALIADA Tour

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od Finału CAVALIADA Tour 2019/20, który po raz dziewiąty odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie. Kibice przez cztery dni będą mogli zobaczyć międzynarodowe zmagania jeździeckie w czterech konkurencjach: skoków przez przeszkody, wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, ujeżdżenia i powożenia. To właśnie na Torwarze w dniach 12-15 marca poznamy złotych medalistów Halowego Pucharu Polski WKKW i Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi, a także zwycięzcę CAVALIADA Future, Dressage i Tour. Tradycyjnie już, CAVALIADA w Warszawie będzie jednocześnie Finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Program CAVALIADY w Warszawie zagwarantuje kibicom wiele sportowych emocji. Oprócz uwielbianych przez publiczność, rozrywkowych konkursów takich jak: Potęga Skoku, Venus vs Mars, konkurs sztafet czy CAVALIADA Future, nie zabraknie prestiżowych klas o wysokiej randze sportowej. Do klasyfikacji Pucharu Świata zaliczane będą wszystkie konkursy dużej rundy. One też będą decydowały o ostatecznych wynikach CAVALIADA Tour. Liderem rankingu CAVALIADA Tour jest obecnie zwycięzca Grand Prix Krakowa – Krzysztof Ludwiczak. 11 punktów straty ma do niego Seweryn Murdzia, a trzecie miejsce zajmuje Kamil Grzelczyk. Do pierwszej trójki po 2 punkty straty mają: Wojciech Wojcianiec i Daria Kobiernik, a zaraz za nimi jest Jarosław Skrzyczyński. Rywalizacja pomiędzy tak znakomitymi zawodnikami z pewnością będzie zacięta.

Dzięki wysokiej puli nagród, zawodnicy skoków przez przeszkody będą mieli szansę zdobyć cenne punkty do światowego rankingu w aż trzech konkursach: piątkowej dużej rundzie, sobotnim Speed & Music i niedzielnym Grand Prix z pulą nagród bliską 200 tysięcy złotych. Konkurs ten jest jednocześnie finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Trzech najlepszych zawodników według rankingu, uzyska awans do Finału Pucharu Świata, który w kwietniu odbędzie się w Las Vegas.

Równie emocjonująco zapowiadają się zmagania w konkurencji WKKW. O medal Halowego Pucharu Polski walczy 10 par, a różnica pomiędzy pierwszą piątką oscyluje w granicach zaledwie 10 punktów. Liderką jest obecnie ulubienica cavaliadowej publiczności – Daria Kobiernik. Zaledwie 4 punkty za nią jest Paweł Warszawski, a na trzecim miejscu utrzymuje się Marta Dziak-Gierlicz. Czy to oznacza, że po raz pierwszy od 3 lat LOTTO Eventing Tour nie będzie należało do Mateusza Kiempy? Zawodnik CSJ Coval zajmuje obecnie 7 miejsce, jednak zapowiada, że w Warszawie będzie walczył do samego końca. Finał HPP w WKKW odbędzie się w piątek o godzinie 18:30.

W Halowym Pucharze Polski Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi liderem jest Piotr Mazurek, drugie miejsce zajmuje Adrian Kostrzewa, a trzecie Ireneusz Kozłowski. Nic nie jest jednak jeszcze rozstrzygnięte, ponieważ Adrian Kostrzewa ma jeszcze szansę, by prześcignąć rywala. To gwarantuje sportowe emocje, które czekają kibiców zarówno w czwartek, jak i w sobotę podczas finału.

Uwielbiany konkurs CAVALIADA Future (dzieci na kucach) w Warszawie odbędzie się dwukrotnie – w sobotę i w niedzielę. Ciekawa sytuacja jest w tabeli kategorii Mini, gdzie dwie amazonki przez 6 konkursów zgromadziły tą samą liczbę punktów. Kornelia Pawłowska i Natalia Głowacz wystartują w finałach z pierwszej pozycji. 19 punktów mniej ma trzecia w tabeli, Berenika Biela. W kategorii Midi 1 punktem prowadzi Julia Ganowska. Tuż za nią jest Luna Kowalonek, a cztery punkty straty ma do niej Paulina Pellowska. Tej rywalizacji z pewnością nie można przegapić.

Niekwestionowaną królową Dressage Tour jest w tym sezonie Sandra Sysojeva z Litwy, która wygrała wszystkie konkursy w Poznaniu, Lublinie i Krakowie. To daje jej praktycznie pewną wygraną w CAVALIADA Tour. Najbardziej zacięta będzie walka o drugie i trzecie miejsce w cyklu pomiędzy: Iloną Janas, Katarzyną Konarską i Joanną Jawor. Zawodników konkurencji ujeżdżenia zobaczymy w piątek i niedzielę.

Kto ostatecznie wygra CAVALIADA Tour, kto zwycięży w Grand Prix i kto pojedzie na finał Pucharu Świata? Dowiemy się już 15 marca.

Bilety na czwartek i niedzielę dostępne na www.tobilet.pl

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę