Connect with us

IV Czempionat Koni Zimnokrwistych w Kętrzynie

Hodowla

IV Czempionat Koni Zimnokrwistych w Kętrzynie

Dorota Waraksa

W dniach 23-24 lipca już po raz dziewiąty Stado Ogierów w Kętrzynie stało się miejscem dorocznego święta koni zimnokrwistych. Głównym celem imprezy był IV Czempionat Koni Zimnokrwistych, a towarzyszyły mu pokazy ogierów z SO Kętrzyn przygotowane przez pracowników Stada i członków Klubu Jeździeckiego „Rolimpex”. Kętrzyńskie ogiery wystąpiły w unikalnych pokazach – kadryl pod siodlem i kadryl sulek. Pobity został rekord świata – dwadzieścia ogierów zimnokrwistych idących łeb w łeb w „poręczy”.

W czempionacie wzięły udział 54 konie, z czego 9 należało do SK Nowe Jankowice, a pozostałe wystawione zostały przez hodowców prywatnych. Konie oceniała komisja, której przewodniczył Andrzej Orłoś, a w jej skład wchodzili: Ewelina Cześnik, Michał Wojnarowski, Zbigniew Jaworski, Zbigniew Chrzanowski. Komisja sędziowska przy wycenie brała pod uwagę typ, pokrój, ruch w stępie i kłusie oraz kondycję i pielęgnację koni oceniając te elementy w skali 0-10 pkt.

og. Igon

Jest to fragment artykułu, aby przeczytać pełny tekst zapraszamy do zakupu kwartalnika „Hodowca i Jeździec” Rok III nr 2 (7) 2005.
Pismo dostępne jest w Okręgowych / Wojewódzkich Związkach Hodowców Koni, Biurze PZHK, za pośrednictwem prenumeraty oraz w wybranych sklepach jeździeckich.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Hodowla

W ostatnim numerze

HiJ nr 74 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 3 (74) Lato 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę