Connect with us

CAVALIADA Kraków 2021 już w marcu!

Sport i wyścigi

CAVALIADA Kraków 2021 już w marcu!

W dniach 11-14 marca 2021 w TAURON Arenie Kraków odbędzie się CAVALIADA – międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Królewskie Miasto Kraków już po raz trzeci zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody. Zawody w randze CSI2*-W i CSI1* przyciągną na start najlepszych zawodników z Polski i Europy. Sportowe emocje na najwyższym poziomie zapewni finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dla zawodników walczących o punkty i awans do Finału Pucharu Świata który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Göteborgu, Kraków to ostatni i najważniejszy przystanek w walce o spełnienie marzeń. To właśnie podczas CAVALIADY poznamy trzech najlepszych zawodników naszej ligi, którzy zakwalifikują się do finału.

Podjęte pięć lat temu rozmowy z Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie owocują dziś fenomenalną imprezą sportową na światowym poziomie, mimo zwiększonych wymogów organizacyjnych związanych z pandemią COVID-19. Dzięki wzajemnej otwartości, wyznaczeniu wspólnych celów i bardzo dobrej współpracy, od trzech lat konsekwentnie zwiększamy rangę sportową CAVALIADY Kraków – zaczynając w pierwszym roku od zawodów dwugwiazdkowych, przez włączenie Krakowa do rozgrywek zaliczanych do Pucharu Świata w drugiej edycji, aż po tegoroczny Finał Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata. Bardzo się cieszymy, że Miasto Kraków i CAVALIADA zyskują na tej współpracy z każdym rokiem.

mówi Filip Bittner, Wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour

Cieszymy się, że nasze starania przyniosły efekty i mimo sytuacji epidemicznej,  CAVALIADA Kraków odbędzie się również w tym roku. Dzięki znakomitej współpracy z organizatorami, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, po raz trzeci z rzędu w TAURON Arenie Kraków rywalizować będą najlepsi zawodnicy tej części Europy, a także młodzi adepci jeździectwa. Z roku na rok wzrasta ranga krakowskiej edycji CAVALIADY. Nie bez znaczenia z pewnością jest fakt, że organizowane w naszym mieście wydarzenie spotkało się z doskonałym przyjęciem uczestników i środowiska jeździeckiego, a parkur jednogłośnie uznają za najlepszy w kraju. Niezmiernie miło słyszeć nam takie głosy. Mamy nadzieję, że sytuacja związana z pandemią będzie się poprawiać i na trybunach naszej hali będzie już mogła pojawić się chociaż ograniczona liczba miłośników jeździectwa, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, z ramienia Gminy Miejskiej Kraków odpowiadającego za współorganizację wydarzenia w stolicy Małopolski

Program CAVALIADY w Krakowie zagwarantuje kibicom wiele sportowych emocji. Wszystkie konkursy dużej rundy będą jednocześnie zaliczane do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Pierwszy z nich odbędzie się już w czwartek (145 cm, konkurs szybkości), drugi w piątek (150 cm, z rozgrywką), a trzeci w niedzielę w ramach Grand Prix (155 cm, z rozgrywką). Piątkowa duża runda i niedzielne Grand Prix będą jednocześnie konkursami zaliczanymi do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Bardzo duże szanse na awans ma obecnie czterokrotny Mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński. Reprezentant klubu Agro-Handel Śrem ma na swoim koncie 35 punktów. Komplet 20 punktów zdobył wygrywając Grand Prix w Budapeszcie na koniu Chacco Amicor. Jego najwięksi rywale to Andrius Petrovas z Litwy (37 pkt.), Kristaps Neretnieks z Łotwy (32 pkt.) i Paul-Richard Argus z Estonii (30 pkt.).

CAVALIADA to nie tylko sport na najwyższym poziomie, ale również uwielbiane przez publiczność konkursy rozrywkowe. Również teraz nie zabraknie Potęgi Skoku czy Speed&Music, sztafety i konkursów CAVALIADA Future (dzieci na kucach) oraz powożenia zaprzęgami parokonnymi. Dla mniej doświadczonych zawodników organizator przygotował „Special Round” z konkursami na poziomie 110-115 cm.

Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport, dostępna też będzie transmisja online na stronie organizatora www.cavaliada.pl.

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę