Connect with us

Apel o pomoc dla hodowców koni w Szwecji

#sosszwecja

Ze świata

Apel o pomoc dla hodowców koni w Szwecji

Szanowni Hodowcy, od pewnego czasu w mediach głośno jest o długotrwałej suszy w Szwecji, której efektem są pożary lasów i wysychanie pól i łąk. Tegoroczny zbiór zbóż i siana prawdopodobnie nie osiągnie 40% normy. Tak słabe plony oznaczają brak żywności dla zwierząt, których właściciele nie posiadają własnych upraw, co w konsekwencji doprowadzić może do wyprzedawania koni za granicę lub kierowania ich na ubój i tym samym załamaniu hodowli koni w tym kraju.

W gaszeniu pożarów pomogli nasi strażacy. Podczas ubiegłotygodniowej Międzynarodowej Wystawy Koni w Bollerup nasi hodowcy wyszli z oddolną inicjatywą przekazania naszym kolegom ze Szwecji siana oraz sianokiszonki, co od razu przerodziło się w pomysł zorganizowania ogólnokrajowej zbiórki wśród naszych hodowców.

Gdyby zechcieli Państwo dołączyć do tej akcji, jesteśmy otwarci na Waszą pomoc. Może ona przybrać różną formę – przyjmiemy dobrej jakości siano i kiszonki. Można również wspomóc inicjatywę finansowo – pieniądze będziemy mogli przeznaczyć albo na zakup pokarmu dla koni, albo na opłacenie transportu do Szwecji. Jeśli mają Państwo kontakty do ludzi dysponujących dobrym sianem i kiszonkami na sprzedaż, szczególnie z woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego – będziemy wdzięczni za przekazanie nam informacji na ten temat. Musimy odpowiednio wcześnie zabezpieczyć sobie dostęp do towaru.
Szczególnie istotna jest sprawa transportu. Właśnie on jest tym, co pozwoli nam przekształcić gest dobrej woli w pomoc na zauważalną skalę. Szukamy najlepszych i najtańszych rozwiązań. Jeśli świadczą Państwo usługi transportu międzynarodowego lub mają kontakty z osobami, które prowadzą taką działalność i są gotowe pomóc, czekamy na informacje od Was. Zamiast towaru, czy pieniędzy można podarować usługę.
Jeśli macie jakieś kontakty w mediach, na pewno pomocne będzie nagłośnienie naszej akcji.

Wszystkie osoby, które zdecydują się nam pomóc, znajdą się na specjalnej liście honorowych darczyńców, którą będziemy publikować na naszych portalach internetowych oraz stronach Facebooka.

Link do finansowej zrzutki on-line.

Osoba upoważnioną przez PZHK do kontaktu w sprawie akcji jest:
Pan Tomasz Szultka, e-mail: sos-szwecja@pzhk.pl, tel. 608 – 325-075.

Więcej w Ze świata

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę