Connect with us

Wielka Warszawska odbędzie się bez publiczności

Wielka Warszawska 2020

Sport i wyścigi

Wielka Warszawska odbędzie się bez publiczności

Organizator wyścigów konnych na warszawskim Służewcu – Totalizator Sportowy wydał w dniu dzisiejszym poniższy komunikat.

Z przykrością obserwujemy dynamiczną zmianę sytuacji związanej z pandemią COVID-19 oraz przyrost zachorowań, zwłaszcza w województwie mazowieckim. Kierując się troską o dobro najwyższe, jakim jest ludzkie zdrowie, niezwłocznie przychylamy się do zalecenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 października 2020, dotyczącego zamknięcia torów wyścigów konnych dla publiczności. Zarząd Totalizatora Sportowego podjął decyzję, iż mitingi na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie będą odbywać się jak w niniejszym zaleceniu.

Powyższe działanie jest koniecznym środkiem zapobiegawczym, który na pierwszym planie stawia zdrowie i życie miłośników wyścigów konnych oraz całe środowisko jeździeckie. Nowe wytyczne wejdą w życie już od najbliższego dnia wyścigowego i dotyczą także naszego wyczekiwanego święta, jakim jest Wielka Warszawska. Zamknięcie bram na Tor Służewiec dla publiczności przed tą historyczną gonitwą, która stanowi kulminacyjny punkt każdego sezonu, jest niewątpliwie trudną decyzją. Naszym priorytetem jest jednak zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa w celu kontynuacji wyścigów konnych i utrzymania możliwości ich przebiegu do końca sezonu.

Wszystkie zakupione bilety, zarówno na Wielką Warszawską, jak i na pozostałe dni wyścigowe, zostaną zwrócone. O szczegółach poinformujemy Państwa w najbliższych dniach.

Wielka Jesienna Gala będzie dostępna w transmisji online. Telewizja internetowa Służewiec iTV pokaże tego dnia wszystkie gonitwy. Szczegóły będzie można znaleźć na www.torsluzewiec.pl

Wyrażamy nadzieję, że ta trudna, aczkolwiek niezbędna decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

Zespół Centrum Prasowego
Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę