Connect with us

Walewice i KJ Gabon zapraszają na WKKW!

Patronaty

Walewice i KJ Gabon zapraszają na WKKW!

W dniach 17-18 lipca 2021 r. na terenie Stadniny Walewice rozegrane zostaną Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Organizatorami zawodów jest Ludowy Klub Jeździecki „GABON” Walewice oraz Stadnina Koni Walewice.

Będą to dwudniowe zawody składające się z trzech etapów, po których nastąpi klasyfikacja końcowa. Dyscyplina WKKW to trudny, zarówno dla konia jak i zawodnika, sport, który wymaga dużej wytrzymałości, cierpliwości i dokładności. Sobotni poranek zaczniemy od próby ujeżdżenia, po której kolejnym etapem będzie pokonanie przeszkód na parkurze. Niedziela to sprawdzian dzielności par na crossie. Próba terenowa polega na pokonaniu przeszkód naturalnych na dystansie kilku kilometrów.

Wydarzenie to jest jedyną imprezą sportową o randze ogólnopolskiej organizowaną na terenie powiatu łowickiego. Z uwagi na atrakcyjność terenu, na którym odbywają się zawody, cieszą się one dużym uznaniem wśród startujących zawodników. Frekwencja z roku na rok jest coraz wyższa. W ubiegłym roku, mimo ograniczeń spowodowanych COVID19, w zawodach wystartowało ponad 120 koni! Mamy nadzieję, że i w tym roku liczba zgłoszonych koni i zawodników mile nas zaskoczy…

Od redakcji: Jako patron medialny zawodów mamy przyjemność ufundować nagrody w postaci rocznej prenumeraty „Hodowcy i Jeźdźca” dla zwycięzców w dwóch najtrudniejszych konkursach.

Więcej informacji w Wydarzeniu na Facebooku.

Więcej w Patronaty

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę