Connect with us

Walewice i KJ Gabon zapraszają na WKKW!

Patronaty

Walewice i KJ Gabon zapraszają na WKKW!

W dniach 17-18 lipca 2021 r. na terenie Stadniny Walewice rozegrane zostaną Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Organizatorami zawodów jest Ludowy Klub Jeździecki „GABON” Walewice oraz Stadnina Koni Walewice.

Print Friendly, PDF & Email

Będą to dwudniowe zawody składające się z trzech etapów, po których nastąpi klasyfikacja końcowa. Dyscyplina WKKW to trudny, zarówno dla konia jak i zawodnika, sport, który wymaga dużej wytrzymałości, cierpliwości i dokładności. Sobotni poranek zaczniemy od próby ujeżdżenia, po której kolejnym etapem będzie pokonanie przeszkód na parkurze. Niedziela to sprawdzian dzielności par na crossie. Próba terenowa polega na pokonaniu przeszkód naturalnych na dystansie kilku kilometrów.

Wydarzenie to jest jedyną imprezą sportową o randze ogólnopolskiej organizowaną na terenie powiatu łowickiego. Z uwagi na atrakcyjność terenu, na którym odbywają się zawody, cieszą się one dużym uznaniem wśród startujących zawodników. Frekwencja z roku na rok jest coraz wyższa. W ubiegłym roku, mimo ograniczeń spowodowanych COVID19, w zawodach wystartowało ponad 120 koni! Mamy nadzieję, że i w tym roku liczba zgłoszonych koni i zawodników mile nas zaskoczy…

Od redakcji: Jako patron medialny zawodów mamy przyjemność ufundować nagrody w postaci rocznej prenumeraty „Hodowcy i Jeźdźca” dla zwycięzców w dwóch najtrudniejszych konkursach.

Więcej informacji w Wydarzeniu na Facebooku.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Patronaty

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Aleksandra Szulc podczas CAVALIADY

Sport i wyścigi

O punkty do Pucharu Świata i nie tylko

By 7 października 2021
Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix

Sport i wyścigi

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

By 4 października 2021
Na górę