Connect with us

W Baborówku seniorzy powalczą o medale Mistrzostw Polski WKKW 2020

fot. M&R Photo

Sport i wyścigi

W Baborówku seniorzy powalczą o medale Mistrzostw Polski WKKW 2020

Tegoroczne Mistrzostwa Polski WKKW seniorów zostaną rozegrane podczas Baborówko Horse Sale Show 2020 w dniach 25-27 września 2020 r. W programie zawodów zaplanowano cztery konkursy międzynarodowe na poziomach CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S i CCI2*-S oraz trzy konkursy krajowe: CNC1*, CNC 100 i CNC 90.

W tym roku rywalizacja sportowa podczas Baborówko Horse Sale Show będzie wyjątkowo emocjonująca zarówno dla zawodników, jak i kibiców – nie tylko z powodu rozgrywanych Mistrzostw Polski WKKW, ale także ze względu na przeprowadzone w ostatnim czasie duże prace modernizacyjne w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko. Wiosną tego roku do użytku oddane zostały dwie nowe areny z podłożem kwarcowym i systemem podsiąkowym: duża arena o powierzchni 7000 m2 oraz mniejsza o powierzchni 2100 m2. Zawodnicy będą mogli także zmierzyć się z nową, imponującą przeszkodą wodną, która powstała na miejscu wcześniejszego hipodromu trawiastego.

Mistrzostwa Polski WKKW seniorów rozegrane zostaną w najwyższej klasie zawodów – w konkursie CCI4*-S. Liczymy, że na jego starcie będziemy mogli obejrzeć rywalizację najbardziej utytułowanych seniorów, w tym wielokrotnego Mistrza Polski Pawła Spisaka, który będzie miał szansę obronić zeszłoroczny tytuł, oraz wicemistrzów z 2019 roku – Mateusza Kiempę i Joannę Pawlak.

– mówi Henryk Święcicki jr.

To drugie Mistrzostwa Polski WKKW seniorów, organizowane w Baborówku. Po raz pierwszy w Baborówku Mistrzostwa Polski WKKW seniorów odbyły się podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w 2017 roku.

Znakomita infrastruktura zawodów, wysoki poziom organizacyjny i rodzinna atmosfera powoduje, że do Baborówka chętnie przyjeżdżają zawodnicy z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz najlepsi polscy jeźdźcy i amazonki. Dzięki temu publiczność w Baborówku może cieszyć się pięknymi sportowymi emocjami na najwyższym światowym poziomie.

Równolegle z zawodami, w ramach Baborówko Horse Sale Show odbędzie się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Sama aukcja odbędzie się w sobotę, 26 września, ale poprzedzą ją jazdy testowe, konsultacje z weterynarzem oraz oficjalna prezentacja koni aukcyjnych. Wkrótce rozpocznie się także nabór koni do katalogu aukcyjnego.

Więcej informacji na:

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę