Connect with us

W Baborówku seniorzy powalczą o medale Mistrzostw Polski WKKW 2020

fot. M&R Photo

Sport i wyścigi

W Baborówku seniorzy powalczą o medale Mistrzostw Polski WKKW 2020

Tegoroczne Mistrzostwa Polski WKKW seniorów zostaną rozegrane podczas Baborówko Horse Sale Show 2020 w dniach 25-27 września 2020 r. W programie zawodów zaplanowano cztery konkursy międzynarodowe na poziomach CCI4*-S, CCI4*-L, CCI3*-S i CCI2*-S oraz trzy konkursy krajowe: CNC1*, CNC 100 i CNC 90.

Print Friendly, PDF & Email

W tym roku rywalizacja sportowa podczas Baborówko Horse Sale Show będzie wyjątkowo emocjonująca zarówno dla zawodników, jak i kibiców – nie tylko z powodu rozgrywanych Mistrzostw Polski WKKW, ale także ze względu na przeprowadzone w ostatnim czasie duże prace modernizacyjne w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko. Wiosną tego roku do użytku oddane zostały dwie nowe areny z podłożem kwarcowym i systemem podsiąkowym: duża arena o powierzchni 7000 m2 oraz mniejsza o powierzchni 2100 m2. Zawodnicy będą mogli także zmierzyć się z nową, imponującą przeszkodą wodną, która powstała na miejscu wcześniejszego hipodromu trawiastego.

Mistrzostwa Polski WKKW seniorów rozegrane zostaną w najwyższej klasie zawodów – w konkursie CCI4*-S. Liczymy, że na jego starcie będziemy mogli obejrzeć rywalizację najbardziej utytułowanych seniorów, w tym wielokrotnego Mistrza Polski Pawła Spisaka, który będzie miał szansę obronić zeszłoroczny tytuł, oraz wicemistrzów z 2019 roku – Mateusza Kiempę i Joannę Pawlak.

– mówi Henryk Święcicki jr.

To drugie Mistrzostwa Polski WKKW seniorów, organizowane w Baborówku. Po raz pierwszy w Baborówku Mistrzostwa Polski WKKW seniorów odbyły się podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w 2017 roku.

Znakomita infrastruktura zawodów, wysoki poziom organizacyjny i rodzinna atmosfera powoduje, że do Baborówka chętnie przyjeżdżają zawodnicy z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz najlepsi polscy jeźdźcy i amazonki. Dzięki temu publiczność w Baborówku może cieszyć się pięknymi sportowymi emocjami na najwyższym światowym poziomie.

Równolegle z zawodami, w ramach Baborówko Horse Sale Show odbędzie się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Sama aukcja odbędzie się w sobotę, 26 września, ale poprzedzą ją jazdy testowe, konsultacje z weterynarzem oraz oficjalna prezentacja koni aukcyjnych. Wkrótce rozpocznie się także nabór koni do katalogu aukcyjnego.

Więcej informacji na:

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Strzegom October Festival 2021

Od Redakcji

Strzegom October Festival: czas start!

By 12 października 2021
Na górę