Connect with us

VI eliminacja – Kwieki

Sport i wyścigi

VI eliminacja – Kwieki

W miniony weekend (10-11.07) na terenie Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych w Kwiekach odbyły się krajowe zawody WKKW, a w ramach nich VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW oraz Mistrzostwa Polski Centralnej i Północnej w WKKW.

Wśród Juniorów Młodszych mamy nową liderkę – Karolinę Król, reprezentującą JKS Barłomino, która na swoim koncie zanotowała 135 punktów. Nieobecna w Kwiekach Patrycja Urbaniak (KJ Jaroszówka), zajmująca drugą pozycję musi odrobić stratę 25 punktów, aby dogonić aktualną liderkę w klasyfikacji Pucharu Polski WKKW. Trzecia w tej grupie jest Maria Krzywda (LKS Stragona) – 78 punktów.

Zuzanna Społowicz niezmiennie utrzymuje pozycję lidera w kategorii Juniorów. Tuż za nią, po dobrych startach w Kwiekach uplasował się Diego Pieniaszek z Klubu Jeździeckiego Grek – 157 punktów. Trzecia w stawce z różnicą zaledwie 4 punktów jest Weronika Król ze Stowarzyszenia Szkoły Sportów Konnych.

W kategorii Open umocnił swoją pozycję Łukasz Sikorski (207 pkt). Drugie miejsce zajmuje Agnieszka Kopka-Sikorska z wynikiem 185 punktów. A na trzecie miejsce, awansowała bardzo doświadczona zawodniczka w dyscyplinie skoków przez przeszkody Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko) – 150 punktów, która na koniu Chodów wygrała najtrudniejszy konkurs (CNC2*) w ramach eliminacji w Kwiekach.

W minionych rozgrywkach żaden z zawodników nie reprezentował kategorii Młodzików, stąd ranking pozostaje bez zmian. Również czołówka kategorii Młodych Jeźdźców pozostaje niezmienna, w której liderką jest Julia Gillmaier.

W najdchodzący weekend (17-18.07) odbędzie się już VII eliminacja w ramach Pucharu Polski WKKW 2021 w Stadninie Koni Walewice. Trzymamy kciuki za udane starty!

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę