Connect with us

VI eliminacja – Kwieki

Sport i wyścigi

VI eliminacja – Kwieki

W miniony weekend (10-11.07) na terenie Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych w Kwiekach odbyły się krajowe zawody WKKW, a w ramach nich VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW oraz Mistrzostwa Polski Centralnej i Północnej w WKKW.

Print Friendly, PDF & Email

Wśród Juniorów Młodszych mamy nową liderkę – Karolinę Król, reprezentującą JKS Barłomino, która na swoim koncie zanotowała 135 punktów. Nieobecna w Kwiekach Patrycja Urbaniak (KJ Jaroszówka), zajmująca drugą pozycję musi odrobić stratę 25 punktów, aby dogonić aktualną liderkę w klasyfikacji Pucharu Polski WKKW. Trzecia w tej grupie jest Maria Krzywda (LKS Stragona) – 78 punktów.

Zuzanna Społowicz niezmiennie utrzymuje pozycję lidera w kategorii Juniorów. Tuż za nią, po dobrych startach w Kwiekach uplasował się Diego Pieniaszek z Klubu Jeździeckiego Grek – 157 punktów. Trzecia w stawce z różnicą zaledwie 4 punktów jest Weronika Król ze Stowarzyszenia Szkoły Sportów Konnych.

W kategorii Open umocnił swoją pozycję Łukasz Sikorski (207 pkt). Drugie miejsce zajmuje Agnieszka Kopka-Sikorska z wynikiem 185 punktów. A na trzecie miejsce, awansowała bardzo doświadczona zawodniczka w dyscyplinie skoków przez przeszkody Daria Kobiernik (Zielonogórski KJ Przylep-Lotnisko) – 150 punktów, która na koniu Chodów wygrała najtrudniejszy konkurs (CNC2*) w ramach eliminacji w Kwiekach.

W minionych rozgrywkach żaden z zawodników nie reprezentował kategorii Młodzików, stąd ranking pozostaje bez zmian. Również czołówka kategorii Młodych Jeźdźców pozostaje niezmienna, w której liderką jest Julia Gillmaier.

W najdchodzący weekend (17-18.07) odbędzie się już VII eliminacja w ramach Pucharu Polski WKKW 2021 w Stadninie Koni Walewice. Trzymamy kciuki za udane starty!

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

O punkty do Pucharu Świata i nie tylko

By 7 października 2021
Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix

Sport i wyścigi

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

By 4 października 2021
PP WKKW Finał 2021: Młodzi jeźdźcy

Sport i wyścigi

Finały w Baborówku

By 4 października 2021
Na górę