Connect with us

Sukces Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021

Crazy In Love
Crazy In Love

Hodowla

Sukces Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021

4 września (w sobotę) wieczorem zakończyła się pierwsza edycja aukcja źrebiąt online – Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021 organizowana przez Baborówko. W kolekcji znalazło się 18 źrebiąt, dwa mrożone zarodki i jedna ciąża.

Najdroższym źrebięciem okazał się lot nr 12 ogierek Crazy In Love (Comme Il Faut x Casall) wyhodowany przez Marka Wąsiewicza (Stajnia Nowolipsk). Syn znakomitego skoczka, którego oficjalne pożegnanie ze sportem odbyło się w weekend podczas Mistrzostw Europy w Riesenbeck, osiągnął cenę 12.000 euro i wyjedzie do Francji. Babka ogierka to siostra aż dwóch koni startujących na poziomie 160 cm. Z tej samej rodziny żeńskiej wywodził się również Castello, na którym Aleksandra Lusina-Gołaś wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski seniorów. Drugą cenę 9.500 euro uzyskano za ciąże po ogierze Baloubet du Rouet, pochodzącą od wnuczki pełnej siostry ogiera Kashmir van Schuttershof.  Wspomniany ogier to ojciec dwóch złotych medalistów IO Tokio 2020 – wał. All In i klaczy Indiana. Trzecią cenę aukcji uzyskał inny z koni hodowli Marka Wąsiewicza, klaczka Only Diamond (Emerald x Diarado), wylicytowana przez klienta ze Szwajcarii za 9.250 euro.

Łącznie sprzedano 15 źrebiąt, dwa mrożone zarodki za łączną kwotę 133.000 euro i ciążę uzyskując średnią prawie 7.400 euro, a w aukcji uczestniczyło blisko 100 klientów z całej Europy. Sprzedane konie znalazły nowe domy w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Włoszech i w Polsce.

Gratulujemy serdecznie wszystkim hodowcom i kupującym.

Szczegóły www.auctions.baborowko.pl

Więcej w Hodowla

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę