Connect with us

Strzegom przygotowuje się do sezonu jeździeckiego

fot. Mariusz Chmieliński
fot. Mariusz Chmieliński

Sport i wyścigi

Strzegom przygotowuje się do sezonu jeździeckiego

Sezon sportowy 2021 zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z zaplanowanym kalendarzem wystartuje on już w kwietniu i tradycyjnie potrwa do połowy października. Co nas czeka w nadchodzącym sezonie?

Print Friendly, PDF & Email

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce oraz Europie sprawia, że sporo kwestii nieustannie pozostaje pod znakiem zapytania. Na chwilę obecną w Polsce możliwe jest organizowanie zawodów jeździeckich zarówno halowych, jak i otwartych. Nie ma również ograniczeń dla organizacji współzawodnictwa międzynarodowego i startów w nim zawodników z zagranicy. Dlatego też przygotowujemy się do sezonu 2021 zgodnie z naszym kalendarzem i wytycznymi epidemiologicznymi.

mówi Marcin Konarski,
przewodniczący Komitetu Organizacyjnego strzegomskich zawodów

Na rozgrzewkę wystartują zawody Strzegom Spring Open. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami będą to pierwsze z pięciu międzynarodowych imprez zaplanowanych w kalendarzu na 2021. W obecnej pandemicznej sytuacji start sezonu odbędzie się w reżimie sanitarnym i jest zaplanowany z limitowanym udziałem publiczności.
Podczas Strzegom Spring Open rywalizacja będzie się toczyć w konkursach: CCI1*-Intro, CCIP2*-S, CCI2*-S, CCI3*-S, CCI4*-S; CNC 100. Dla wielu jeźdźców będą to pierwsze zawody na poziomie czterech gwiazdek. Trasy crossu będą tak zaprojektowane, aby zawodnicy i konie mieli szansę sprawdzenia swojej formy na początku sezonu i dobrze rozpocząć sezon.
W połowie maja zaplanowane są zawody krajowe: CNC 90, 100, 1*, 2*.

Flagowa impreza – Strzegom Horse Trials, w ramach której rozgrywany jest Puchar Narodów – planowana jest na ostatni weekend czerwca. Strzegom Horse Trials to w sumie dziesięć konkursów międzynarodowych – CCI1*-Intro, CCIP2*-L, CCI2*-S, CCIJ2*-S, CCI2*-L, CCI3*-S, CCIY3*-S, CCI-3*-L, CCI4*-L oraz CCIO4*-S-NC. Z zawodami międzynarodowymi rozegrany zostanie konkurs krajowy CNC 100.
W ramach zawodów zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców.

W wakacje na morawskim hipodromie nastąpi kumulacja sportowych emocji. W połowie sierpnia zaplanowane są Mistrzostwa Europy Kuców w trzech dyscyplinach: skokach, ujeżdżeniu oraz WKKW.
Kilka dni później rozegrane zostaną zawody Strzegom Summer Tour, podczas których jeźdźcy wystartują w klasach: CCI1*- INTRO, CCI2*-S, CCI3*-S, CCI4*-S, CNC 100 . Zawody te są szczególnie polecane dla par debiutujących na wyższym poziomie konkursów niż startowali dotychczas.

Sezon zakończą zawody Strzegom October Festival. Zawodnicy zmagać się będą w konkursach: CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-L, CCI3*-S, CCIOY3*-L, CCI2*-L, CCIOJ2*-L, CCIOP2*-L, CCI1*-Intro oraz CNC 100. Równolegle rozegrany zostanie cykl European Youth Eventing Masters – indywidualny i drużynowy turniej dla wszystkich kategorii młodzieżowych w konkursach CCIOP2*-L (pony), CCIO2*-L (juniorzy), CCIO3*-L (młodzi jeźdźcy). Impreza odbędzie się w połowie października.

Kalendarz imprez 2021:

  • 09-11.04.2021 – Strzegom Spring Open – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW
  • 15-16.05.2021 – Zawody krajowe CNC: 90, 100, 1*, 2* w WKKW
  • 24-27.06.2021- Strzegom Horse Trials – Puchar Narodów – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW
  • 11-15.08.2021- Mistrzostwa Europy Kuców w ujeżdżeniu, skokach i WKKW
  • 20-22.08.2021- Strzegom Summer Tour – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW
  • 14-17.10.2021- Strzegom October Festival – zawody międzynarodowe i krajowe w WKKW
Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę