Connect with us

Skoki przez przeszkody wracają do Baborówka

Ośrodek Jeździecki Baborówko
fot. Mounting Image

Sport i wyścigi

Skoki przez przeszkody wracają do Baborówka

W tym sezonie sportowym na nowoczesnej infrastrukturze Ośrodka Jeździeckiego Baborówko zawody regionalne w skokach przez przeszkody odbędą się aż 4 razy. Odbędzie się tu także Puchar Wielkopolski w ujeżdżeniu oraz dwie flagowe imprezy Baborówka – międzynarodowe zawody WKKW Equestrian Festival Baborówko oraz zawody i aukcja koni sportowych Baborówko Horse Sale Show.

Cieszymy się, że po kilkunastu latach skoki przez przeszkody wracają do Baborówka. Rozwijamy się. W zeszłym roku przeprowadziliśmy szeroko zakrojone prace modernizacyjne, dzięki czemu do dyspozycji zawodników są dwie nowoczesne areny kwarcowe z systemem podsiąkowym oraz hipodrom trawiasty z profesjonalnym drenażem. To znacząco zwiększyło komfort startów. Cieszymy się, że od tego roku będziemy mogli w Baborówku gościć skoczków i ujeżdżeniowców.

mówi Henryk Święcicki jr.,
wiceprezes Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko

Kalendarz zawodów w Ośrodku jeździeckim Baborówko w 2021 roku:

  • parkury szkoleniowe: 7 kwietnia;
  • zawody regionalne w skokach przez przeszkody: 01-02 maja; 03-04 lipca; 17-18 lipca; 28-29 sierpnia;
  • zawody regionalne i Puchar Wielkopolski w ujeżdżeniu: 31 lipca-01 sierpnia;
  • międzynarodowe zawody WKKW: 27-30 maja (Equestrian Festival Baborówko) i 23-26 września (Baborówko Horse Sale Show).

Aktualne informacje o zawodach organizowanych w Ośrodku Jeździeckim Baborówko będą na bieżąco aktualizowane na nowym facebookowym profilu Baborówko Equestrian: www.facebook.com/baborowko.equestrian oraz na www.sj.baborowko.pl.

Kalendarz rozpoczynamy parkurami szkoleniowymi, które są doskonałą okazją, aby na tak dużym placu przygotować się do rozpoczynającego się sezonu otwartego. W tegorocznym kalendarzu zaplanowaliśmy zawody regionalne w skokach, ale w kolejnych latach planujemy organizować imprezy coraz wyższe rangą.

mówi Henryk Święcicki jr.

Ośrodek Jeździecki Baborówko wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę sportową i odpowiednie zaplecze techniczne niezbędne do organizacji zawodów na międzynarodowym poziomie, zgrupowań i szkoleń.

Do użytku zawodników są dwa hipodromy z podłożem kwarcowym i systemem podsiąkowym (duża arena o powierzchni 7000 m2 oraz mniejsza o powierzchni 2100 m2) oraz profesjonalny hipodrom trawiasty.

Zawodnicy WKKW mogą mierzyć się z imponującą trasą próby terenowej z kompletem przeszkód i nową przeszkodą wodną, na której odbywają się międzynarodowe zawody WKKW. Ośrodek dysponuje także bazą noclegową oraz stajniami gościnnymi.

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę