Connect with us

Sezon na Torze Służewiec wystartuje 18 kwietnia

TWKS - Sezon 2021

Sport i wyścigi

Sezon na Torze Służewiec wystartuje 18 kwietnia

Plan Gonitw dla Toru Służewiec w Warszawie na sezon 2021, zatwierdzony 20 stycznia przez Prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, zakłada rozegranie 52 dni wyścigowych. Otwarcie sezonu odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia, natomiast jego zamknięcie – 14 listopada. Plan, w trakcie sezonu 2021, zakłada trzy wolne weekendy – 5-6 czerwca oraz 10-11 i 17-18 lipca, kiedy tradycyjnie wyścigi konne odbywać się będą na hipodromie w Sopocie.

Totalizator Sportowy od 2008 roku towarzyszy Wielkim Chwilom na Torze Służewiec. Liczymy, że wiele z nich wciąż przed nami! Dla Totalizatora Sportowego 2021 to rok świętowania wyjątkowego Jubileuszu 65-lecia istnienia Spółki. W DNA naszej firmy od samego początku jest aktywne wspieranie rozwoju polskiego sportu oraz sportowców. Każdego roku Totalizator Sportowy przekazuje środki na modernizację infrastruktury wyścigowej i organizację rywalizacji sportowej na torach wyścigowych w Polsce. W tym sezonie będą kontynuowane także projekty marketingowe, takie jak Służewiec iTV, Wyścig o folbluty czy cykl Women Power Series, które mają na celu popularyzację wyścigów wśród jak najszerszej publiczności. Jestem przekonany, że czeka nas kolejny świetny sezon na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Powiedział Bogdan Pukowiec, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Wśród 451 gonitw zaplanowanych do rozegrania w sezonie 2021 na Torze Służewiec jest 260 wyścigów dla koni pełnej krwi angielskiej, 160 dla koni arabskich czystej krwi, 20 dla kłusaków francuskich, trzy dla koni półkrwi oraz – po raz pierwszy od sezonu 2015 – osiem gonitw płotowych.

W planie, poza wyścigami płotowymi, jest jeszcze jedno novum – gonitwa kategorii A dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej na dystansie 2000 metrów pod nazwą Tiwaiq Central European Arabian Derby z pulą nagród 119 000 zł, finansowaną ze środków sponsora Polska AKF Sp. z o.o.

Liczę, że pod względem sportowym będzie to rok pełen interesujących gonitw, cudownych zwycięstw i niespodziewanych rozstrzygnięć. Dzięki zaangażowaniu Partnerów Toru, którzy towarzyszą nam od lat, jak i tym, którzy dołączyli w tym roku, pula nagród zostanie zwiększona o nagrody dodatkowe. Procesy negocjacyjne są w ostatniej fazie, więc szczegółowe informacje będziemy mogli podać już wkrótce. Doświadczeni przez trudny, ubiegły rok staliśmy się jako środowisko wyścigowe silniejsi, a Totalizator Sportowy jako organizator ma jeszcze więcej motywacji, aby promować piękną wyścigową pasję.

Dodaje Dominik Nowacki, Dyrektor Zarządzający Torem Wyścigów Konnych Służewiec.

Wśród marek, które najsilniej wspierają Totalizator w realizacji sezonu 2021, znajdują się Westminster Unternehmensgruppe oraz Polska AKF.

Jako Główny Sponsor Toru Wyścigów Konnych Służewiec wchodzimy w nowy sezon z dużym optymizmem. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w tę współpracę potwierdzi stabilną pozycję wyścigów konnych po trudnym 2020 roku. Polska jest w tej chwili jednym krajem, w którym wysokość nagród pieniężnych w gonitwach utrzymała się na tym samym poziomie. Chcemy kontynuować i podtrzymać tę stabilność, dlatego w tym sezonie nagrody dodatkowe ufundowane przez Westminster w gonitwach Westminster Wiosenna, Westminster, Rulera i Westminster Derby pozostaną niezmienione. Co więcej, dodajemy do nich międzynarodową gonitwę Westminster Liry dla 3-letnich klaczy, w której podwyższymy pulę nagród o 20%. Trzymamy kciuki za powrót kibiców na tor wyścigowy i cieszymy się na kolejny wspólny sezon.

Powiedział Marian Ziburske, Prezes Westminster Unternehmensgruppe.

Z przyjemnością i satysfakcją chciałbym poinformować, że Al Khalediah Polska, we współpracy z Totalizatorem Sportowym, PKWK, TW Służewiec, TW Partynice i TW Sopot, wprowadza kolejny program sponsoringowy pod nazwą „Al Khalediah Racing Festival 2021”, na który złoży się łącznie 9 gonitw, z czego siedem zostanie rozegranych w Warszawie, i po jednej we Wrocławiu i Sopocie. Mam nadzieję, że nasze działania będą dobrze służyły dalszemu rozwojowi wyścigów koni arabskich w Polsce, które już dziś są wysoce cenione na świecie, ze względu na profesjonalną organizację, jak i poziom sportowy.

Dodaje Hubert Kulesza, Dyrektor Generalny i Pełnomocnik Spółki Polska AKF.

Co nam wyścigowo przyniesie zbliżający się sezon? Czy pojawi się 15. trójkoronowany koń? Czy znajdzie się mocny na Adama Wyrzyka? Czy objawi się młody talent na miarę Szczepana Mazura? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania musimy z uwagą obserwować rywalizację na Torze Służewiec. Jedno jest pewne – nadchodzący sezon zapewni nam wiele sportowych emocji.

Równocześnie opublikowany został Plan Gonitw na sezon 2021 dla wrocławskiego Toru Partynice, który zakłada rozegranie 88 gonitw w trakcie 12 dni wyścigowych. Kolejny rok dwa największe Tory w Polsce będą współpracować, uzupełniając program swoich aktywności, w celu popularyzacji wyścigów konnych.

TWKS - Sezon 2021

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę