Connect with us

Relacja z konferencji PZJ „Partnerstwo na medal”

Zaproszenia

Relacja z konferencji PZJ „Partnerstwo na medal”

Konferencja „Partnerstwo na medal – połączenie doświadczenia i nauki dla profesjonalnego rozwijania sportu jeździeckiego” – torowanie drogi dla lepszej przyszłości jeździectwa.

W dniach 22-23 stycznia odbyła się organizowana przez Polski Związek Jeździecki wraz z Torem Wyścigów Konnych Służewiec i Grupą MTP konferencja „Partnerstwo na medal”. Podczas dwóch dni wydarzenia miało miejsce 26 wykładów i warsztatów na sali głównej i w salach tematycznych. Obecnych na miejscu było 31 prelegentów z kraju i zagranicy, a w konferencji łącznie wzięło udział pod 500 osób.

Wśród prelegentów warto wymienić między innymi: Sue Dyson, Henrik Ankarcrona, Susan Kjaergaard. Ich spostrzeżenia i wiedza obejmowały szeroki zakres dobrostanu koni i jeźdźców, przyczyniając się do ogólnego sukcesu wydarzenia i rozwoju dyscypliny.

Uczestnicy aktywnie brali udział w prowokujących do myślenia dyskusjach panelowych i angażujących warsztatach. Poruszano tematy takie jak psychologia treningu koni, biomechanika koni, organizacja zawodów i wydarzeń jeździeckich, weterynaria oraz aspekty wizerunkowe i prawne w jeździectwie. Wszystkie tematy wywołały ożywione dyskusje i zapewniły cenne wnioski dla uczestników. Podczas konferencji uznano osiągnięcia współczesnej nauki za dobrą platformę wymiany informacji i rozpoczęcia dyskusji, co jest właściwe dla naszych przyjaciół – koni.

Konferencja zapewniła wiele możliwości nawiązywania kontaktów, umożliwiając uczestnikom kontakt z liderami branży i potencjalnymi współpracownikami. Odbyło się wiele owocnych dyskusji, kładąc podwaliny pod przyszłe partnerstwa i inicjatywy.

Jako federacja jeździecka zdecydowaliśmy się na odważny krok podjęcia wspólnego dialogu o przyszłości naszych dyscyplin i całej branży. Budujące jest to, że do rozmowy na ten temat przystąpili zarówno wysokiej klasy profesjonaliści, jak i pasjonaci koni. I wszyscy jesteśmy zgodni, że zmiany wymagają czasu i otwartego spojrzenia na pewne zagadnienia. Jednocześnie bez zmian pozostaje jedno – koń i jego dobrostan zawsze będzie w centrum naszego największego zainteresowania.

powiedziała Kaja Koczurowska Wawrzkiewicz, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego.

Zastanawiając się nad sukcesem konferencji „Partnerstwo na medal”, jesteśmy podekscytowani duchem współpracy i innowacyjnymi pomysłami, którymi dzielono się podczas wydarzenia. Wygenerowany rozmach i szerokie podejście do sprawy bez wątpienia popchnie naszą branżę do przodu.

Obserwuj nas!

W kolejnych dniach na mediach społecznościowych PZJ i stronie www PZJ pojawią się zdjęcia i podsumowania video z wydarzenia.

Więcej w Zaproszenia

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę