Connect with us

Rekord Torwaru!

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

Zainteresowanie zawodami CAVALIADA Warszawa 2021 r. przerosło oczekiwania organizatorów. Do konkursów w ramach CSI2*-W i CSI1* zgłosiła się rekordowa liczba osób! Ze względu na logistykę, ramy czasowe i programowe organizator ostatecznie do międzynarodowej rywalizacji w skokach przez przeszkody przyjął zgłoszenia 77 zawodników w CSI2*W i 70 zawodników w CSI1*. Wystartują oni łącznie na blisko 250 koniach. Są to reprezentanci aż 20 narodowych federacji z całej Europy, od Estonii po Grecję.

Przy tego typu selekcji kibice mogą być pewni, że rywalizacja w najtrudniejszych konkursach odbędzie się na bardzo wysokim poziomie. Bezapelacyjnie największą gwiazdą wśród skoczków będzie, jeżdżący od tego roku pod flagą Wielkiej Brytanii i pochodzący z Egiptu Sameh El Dahan, który w 2018 r. wygrał najwyżej dotowany (3 miliony dolarów) konkurs świata CSIO5* Spruce Meadows 'Masters’ Grand Prix w Calgary w Kandzie. Należy podkreślić fakt, że zawodnik do Warszawy zabiera swojego konia numer jeden – niedużą, ale niezwykle ambitną klacz Suma’s Zorro, na której wygrał nie tylko wspomniany konkurs w Kanadzie, ale i Grand Prix Longines Global Champions Tour w Paryżu we Francji i konkurs zaliczany do Pucharu Świata w La Corunie w Hiszpanii. Wśród innych jeźdźców pochodzących z Europy Zachodniej należy wymienić doskonale znanych polskiej publiczności: brązowego medalistę mistrzostw Niemiec Michaela Kölza oraz zwycięzcę Grand Prix CAVALIADA Poznań 2016 r., kiedyś trzeciego w Derby Hamburga, Luksemburczyka Marcela Ewena.

Dużą grupę zagranicznych gości stanowią jeźdźcy, którzy walczyć będą o kolejne punkty Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Z aktualnej, pierwszej dziesiątki subligi południowej zgłosili się: lider Adrea Herck z Rumuni, Zoltán Czékus w Węgier, Angel Niagolov z Bługarii i Aggelos Touloupis z Grecji. Z kolei z subligi północnej wystartują: lider Andrius Petrovas z Litwy oraz Gunnar Klettenberg, Urmas Raag i Paul Argus z Estonii. W tym przypadku wiceliderem jest aktualny wicemistrz Polski Dawid Kubiak, który postawił sobie za cel na ten sezon – drugi w swojej karierze awans do finału Pucharu Świata. Wśród innych, doskonałych zawodników ze wschodniej części Europy na hali COS Torwar wystartują: aktualny mistrz Litwy Matas Patraitis oraz Rosjanin Vladimir Beletskiy – doskonale znany publiczności CAVALIADY.

Oczywiście w rywalizacji podczas CAVALIADY zobaczymy wielu innych polskich skoczków na czele z mistrzem Polski Wojciechem Wojciańcem, liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim, Janem Bobikiem, Adamem Grzegorzewskim, Kamilem Grzelczykiem, Aleksandrą Kierznowską, Mściwojem Kieconiem, Darią Kobiernik, Aleksandrem Lewandowskim, Krzysztofem Ludwiczakiem i Maksymilianem Wechtą.

Przypomnijmy, że podczas zawodów CSI na CAVALIADZIE w Warszawie 2021 zostanie rozegranych 12 międzynarodowych konkursów w skokach przez przeszkody. Dwa z nich zaliczane będą do rankingu FEI, w tym Grand Prix także do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dodatkowo bardzo dużych emocji możemy spodziewać się w widowiskowych konkursach: Venus vs Mars (w nowej formule), Potędze Skoku, Speed and Music oraz dwufazowym Finale Średniej Rundy.

CAVALIADA Warszawa 2021 odbędzie się w dniach 11-14 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar. Bilety dla publiczności są dostępne na stronie www.tobilet.pl.

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę