Connect with us

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

Zainteresowanie zawodami CAVALIADA Warszawa 2021 r. przerosło oczekiwania organizatorów. Do konkursów w ramach CSI2*-W i CSI1* zgłosiła się rekordowa liczba osób! Ze względu na logistykę, ramy czasowe i programowe organizator ostatecznie do międzynarodowej rywalizacji w skokach przez przeszkody przyjął zgłoszenia 77 zawodników w CSI2*W i 70 zawodników w CSI1*. Wystartują oni łącznie na blisko 250 koniach. Są to reprezentanci aż 20 narodowych federacji z całej Europy, od Estonii po Grecję.

Print Friendly, PDF & Email

Przy tego typu selekcji kibice mogą być pewni, że rywalizacja w najtrudniejszych konkursach odbędzie się na bardzo wysokim poziomie. Bezapelacyjnie największą gwiazdą wśród skoczków będzie, jeżdżący od tego roku pod flagą Wielkiej Brytanii i pochodzący z Egiptu Sameh El Dahan, który w 2018 r. wygrał najwyżej dotowany (3 miliony dolarów) konkurs świata CSIO5* Spruce Meadows 'Masters’ Grand Prix w Calgary w Kandzie. Należy podkreślić fakt, że zawodnik do Warszawy zabiera swojego konia numer jeden – niedużą, ale niezwykle ambitną klacz Suma’s Zorro, na której wygrał nie tylko wspomniany konkurs w Kanadzie, ale i Grand Prix Longines Global Champions Tour w Paryżu we Francji i konkurs zaliczany do Pucharu Świata w La Corunie w Hiszpanii. Wśród innych jeźdźców pochodzących z Europy Zachodniej należy wymienić doskonale znanych polskiej publiczności: brązowego medalistę mistrzostw Niemiec Michaela Kölza oraz zwycięzcę Grand Prix CAVALIADA Poznań 2016 r., kiedyś trzeciego w Derby Hamburga, Luksemburczyka Marcela Ewena.

Dużą grupę zagranicznych gości stanowią jeźdźcy, którzy walczyć będą o kolejne punkty Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Z aktualnej, pierwszej dziesiątki subligi południowej zgłosili się: lider Adrea Herck z Rumuni, Zoltán Czékus w Węgier, Angel Niagolov z Bługarii i Aggelos Touloupis z Grecji. Z kolei z subligi północnej wystartują: lider Andrius Petrovas z Litwy oraz Gunnar Klettenberg, Urmas Raag i Paul Argus z Estonii. W tym przypadku wiceliderem jest aktualny wicemistrz Polski Dawid Kubiak, który postawił sobie za cel na ten sezon – drugi w swojej karierze awans do finału Pucharu Świata. Wśród innych, doskonałych zawodników ze wschodniej części Europy na hali COS Torwar wystartują: aktualny mistrz Litwy Matas Patraitis oraz Rosjanin Vladimir Beletskiy – doskonale znany publiczności CAVALIADY.

Oczywiście w rywalizacji podczas CAVALIADY zobaczymy wielu innych polskich skoczków na czele z mistrzem Polski Wojciechem Wojciańcem, liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim, Janem Bobikiem, Adamem Grzegorzewskim, Kamilem Grzelczykiem, Aleksandrą Kierznowską, Mściwojem Kieconiem, Darią Kobiernik, Aleksandrem Lewandowskim, Krzysztofem Ludwiczakiem i Maksymilianem Wechtą.

Przypomnijmy, że podczas zawodów CSI na CAVALIADZIE w Warszawie 2021 zostanie rozegranych 12 międzynarodowych konkursów w skokach przez przeszkody. Dwa z nich zaliczane będą do rankingu FEI, w tym Grand Prix także do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dodatkowo bardzo dużych emocji możemy spodziewać się w widowiskowych konkursach: Venus vs Mars (w nowej formule), Potędze Skoku, Speed and Music oraz dwufazowym Finale Średniej Rundy.

CAVALIADA Warszawa 2021 odbędzie się w dniach 11-14 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar. Bilety dla publiczności są dostępne na stronie www.tobilet.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 71 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 4 (71) Jesień 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

HiJ nr 71 - okładka

Sport i wyścigi

Rekord Torwaru!

By 29 października 2021
Strzegom October Festival 2021

Od Redakcji

Strzegom October Festival: czas start!

By 12 października 2021
Na górę