Connect with us

Publiczność wraca na Tor!

Zapraszmy publiczność na tor

Sport i wyścigi

Publiczność wraca na Tor!

Wielkie święto odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w najbliższy weekend (15-16 maja). Bramy dla publiczności zostały otwarte! I wreszcie Tor wypełni się gwarem i dopingiem kibiców. Nie mogą się już doczekać i sportowcy i miłośnicy wyścigów konnych, a także fani dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Do zobaczenia już w tę sobotę i niedzielę!

Program najbliższej dwudniówki zapowiada się świetnie. Bardzo dobrze obsadzone gonitwy o Nagrody Jaroszówki i Golejewka będą najważniejszymi punktami. Z wielkim zainteresowaniem fani wyścigów śledzić będą też występ wracającego na tor trójkoronowanego Fabulousa Las Vegas.

Po dwóch pierwszych weekendach, podczas których śledziliśmy przede wszystkim poczynania folblutów z rocznika derbowego oraz koni czystej krwi arabskiej, najbliższa dwudniówka zdominowana będzie przez rywalizację starszych folblutów.

Plejada gwiazd w Nagrodzie Golejewka

Doborową stawkę zgromadziła gonitwa o Nagrodę Golejewka. Na starcie zobaczymy aż siedem koni z pierwszej dziesiątki handicapu generalnego, w tym: konia roku 2020 Timemastera, zwycięzcę Derby Night Thundera, zwycięzcę St. Leger, drugiego w Wielkiej Warszawskiej – Night Tornado, świetną derbistkę Nemezis, która jeszcze nigdy w karierze nie wypadła z pierwszej trójki, zwycięzcę Sac-a-Papier Hipopa de Loire, preferującego długie dystanse Petita oraz triumfatora Handicapu Otwarcia sezonu – Saigeta. Do tego grona dołącza wiceoaksistka Mary Elizabeth oraz przybysz z Grecji – Asian Sky.

Sobotnia rywalizacja będzie zacięta

W sobotę odbędzie się pierwszy pozagrupowy wyścig sprinterski – o Nagrodę Jaroszówki. Na starcie zobaczymy absolutną czołówkę sprinterską ze Służewca. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodadzą z pewnością występ wyśmienitego w przeszłości ośmioletniego Comin’Through (wygrywał w Australii na najwyższym poziomie – G1!) oraz powrót na tor Xawerego – zwycięzcy zeszłorocznej odsłony Jaroszówki, który przed rokiem pokonał Umberto Caro. Czy karemu ogierowi uda się wziąć rewanż za tamten wynik? W zeszłym sezonie aż czterokrotnie na podium gonitw kategorii A i B kończył niezwykle dzielny Carreser, ale zabrakło mu zwycięstwa na poziomie pozagrupowym. Czy w tym sezonie uda im się odczarować pierwsze miejsce w gonitwach pozagrupowych? A może jako pierwszy celownik minie Snow Storm, który w poprzednim sezonie wygrał aż cztery gonitwy grupowe. Po raz kolejny pewną niewiadomą będzie start koni ścigających się dotąd w Grecji. Czy Shining Armor lub Congratulate pokażą się z lepszej strony niż ich towarzysze stajenni?

W wyścigu niższej rangi (II grupa) do ścigania wróci bohater poprzednich sezonów – trójkoronowany Koń Roku 2018 Fabolous Las Vegas. Ogier 1,5-roczną przerwę w startach z powodu kontuzji, ale w sobotę wróci na tor i może się spodziewać mocnego dopingu ze strony swoich fanów.

Bilety można nabyć w przedsprzedaży na www.ebilet.pl/sport/pozostale/wyscigi-konne/, a także w kasach przy wejściu na wydarzenie. Dzieci i młodzież do 18 r. ż. zapraszamy bezpłatnie. Szczegóły dwudniówki i dokładny program:
https://new.torsluzewiec.pl/zapraszamy-publicznosc-na-tor/

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 79 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXI Nr 4 (79) Jesień 2023

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę