Connect with us

Plan gonitw 2020 – zatwierdzony

Sport i wyścigi

Plan gonitw 2020 – zatwierdzony

Sezon wyścigowy 2020 rozpocznie się z opóźnieniem – to jest pewne. W odpowiedzi na komunikat wydany przez Polski Klub Wyścigów Konnych o decyzji wstrzymania wyścigów minimum do 30 kwietnia, Tor Wyścigów Konnych Służewiec przygotował zaktualizowany plan gonitw, który zakłada rozpoczęcie sezonu, w jak najszybszym możliwym terminie, czyli 2 maja 2020 r. Został on zaakceptowany oraz podpisany przez Prezesa PKWK Tomasza Chalimoniuka.

Oczywiście aktualnie panująca sytuacja oraz rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów o zakazie, aż do odwołania organizacji wydarzeń są wszystkim znane. Licząc jednak, że sytuacja będzie się normować, a obostrzenia zostaną stopniowo zmniejszane, Totalizator Sportowy – zarządca Toru Służewiec podjął decyzję o otwarciu sezonu najszybciej, jak będzie to możliwe. Zaktualizowany plan wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska. Zdając sobie sprawę jak istotna jest odpowiednia ilość dni wyścigowych, aby przemyślany proces selekcyjny dla koni w poszczególnych grupach podczas sezonu wyścigowego mógł zostać zrealizowany, organizator odświeżył plan gonitw i prowadzi aktywne przygotowania do otwarcia sezonu.

Zatwierdzony plan gonitw na Torze Wyścigów Konnych Służewiec 2020 zawiera 51 dni wyścigowych w dniach od 2 maja do 15 listopada 2020 r. Pula nagród, w stosunku do poprzedniego planu, pozostaje niezmienna – 8.000.000 PLN.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się COVID-19 jest na bieżąco monitorowana przez Polski Klub Wyścigów Konnych i Tor Służewiec, aby reagować jak najszybciej na zaistniałe zmiany. Jeżeli w trakcie miesiąca kwietnia okaże się, że termin 2 maja jest nierealny, zostanie podjęta decyzja o przygotowaniu kolejnego planu gonitw, dostosowanego do wprowadzanych wytycznych.

Aktualnie zespół Toru Służewiec pracuje nad opracowaniem norm, które pozwolą zachować maksimum bezpieczeństwa. Zakładana jest realizacja dni wyścigowych bez udziału publiczności. Tworzony jest regulamin dotyczący logistyki, który określi normy pracy podczas wyścigów dla bardzo wąskiego grona, które będzie niezbędne, aby przeprowadzić gonitwy w prawidłowy sposób. Rywalizację na Torze Służewiec będzie można śledzić na bieżąco dzięki transmisji internetowej.

plan-gonitw-2020

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę