Connect with us

Ostatnie gonitwy dla kłusaków w Sezonie 2020

Sport i wyścigi

Ostatnie gonitwy dla kłusaków w Sezonie 2020

Po dziesięć gonitw zostanie rozegranych w nadchodzący weekend. Najciekawiej zapowiadają się zmagania młodych koni w Nagrodach: Jaguara i Bandoli. Trzy wyścigi kłusaków zamkną w ten weekend sezon kłusaczy na Służewcu.

Print Friendly, PDF & Email

Chociaż Nagrody Jaguara (dla dwuletnich folblutów) i Bandoli (dla trzyletnich arabów) są gonitwami pierwszej grupy, to ich znaczenie w kontekście rywalizacji w przyszłorocznych derbowych rocznikach obu ras może być duże. W sobotę na starcie staną dwulatki. Warto przyjrzeć się zwłaszcza dyspozycji Quibou, który po kapitalnym debiucie uległ tylko dwóm świetnym klaczom, w tym zwyciężczyni rozegranej dwa tygodnie temu Nagrody Cardei – Lady Gabi. Ogier z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i możemy spodziewać się po nim poprawy. Z czasem powinny się rozkręcać podopieczne trenera Wyrzyka: Paradise Hill i Australian Spring. A może niespodziankę sprawią nieznane jeszcze służewieckiej publiczności Gabriella Essence lub Jamella. W weekend zobaczymy łącznie trzy gonitwy dla młodych folblutów.

Z kolei w Nagrodzie Bandoli zobaczymy czwartą w Nagrodzie Białki Heredię. Warto odnotować, że rywalizacja z czołówką rocznika była dla klaczy jednocześnie debiutem w wyścigu. Pomimo to, pokazała niemały talent do ścigania, co potwierdziła, kończąc z niewielką stratą w Nagrodzie Amuratha i dowolnie wygrywając w II grupie. Po wygranej we Wrocławiu wraca na Służewiec ciekawa Djenah, która przegrała wcześniej do rozkręcającej się Zeeby Al Khalediah. Aż w pięciu gonitwach rywalizować będą w weekend trzyletnie araby.

Trzykrotnie na bieżni zobaczymy w weekend kłusaki francuskie. Arcyciekawie zapowiada się rywalizacja w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu Kłusaczego pomiędzy Faustem Djames, którego serię czterech zwycięstw rywale zdołali przerwać dopiero przed tygodniem, oraz klaczą Goteborg, która ma jeszcze lepszy rekord – pięciu startów bez porażki. Czy klacz przedłuży swoją serię? A może młodszych rywali pogodzi któryś z bardziej doświadczonych konkurentów?

Najważniejsze gonitwy weekendu:

Sobota (bomba w górę o 11.30)

  • Nagroda Eksterna (g. 13:00)
  • Nagroda Jaguara (g. 13:30)

Niedziela (bomba w górę o 10.30)

  • Nagroda Bandoli (g. 12:30)
  • Nagroda Zamknięcia Sezonu Kłusaczego (g. 14:00)
Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 70 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XIX Nr 3 (70) Lato 2021

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Pets Diag
Smulders
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Sport i wyścigi

O punkty do Pucharu Świata i nie tylko

By 7 października 2021
Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix

Sport i wyścigi

Triumf Polaka w czterech gwiazdkach w Baborówku

By 4 października 2021
PP WKKW Finał 2021: Młodzi jeźdźcy

Sport i wyścigi

Finały w Baborówku

By 4 października 2021
Na górę