Connect with us

Ostatnie gonitwy dla kłusaków w Sezonie 2020

Sport i wyścigi

Ostatnie gonitwy dla kłusaków w Sezonie 2020

Po dziesięć gonitw zostanie rozegranych w nadchodzący weekend. Najciekawiej zapowiadają się zmagania młodych koni w Nagrodach: Jaguara i Bandoli. Trzy wyścigi kłusaków zamkną w ten weekend sezon kłusaczy na Służewcu.

Chociaż Nagrody Jaguara (dla dwuletnich folblutów) i Bandoli (dla trzyletnich arabów) są gonitwami pierwszej grupy, to ich znaczenie w kontekście rywalizacji w przyszłorocznych derbowych rocznikach obu ras może być duże. W sobotę na starcie staną dwulatki. Warto przyjrzeć się zwłaszcza dyspozycji Quibou, który po kapitalnym debiucie uległ tylko dwóm świetnym klaczom, w tym zwyciężczyni rozegranej dwa tygodnie temu Nagrody Cardei – Lady Gabi. Ogier z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i możemy spodziewać się po nim poprawy. Z czasem powinny się rozkręcać podopieczne trenera Wyrzyka: Paradise Hill i Australian Spring. A może niespodziankę sprawią nieznane jeszcze służewieckiej publiczności Gabriella Essence lub Jamella. W weekend zobaczymy łącznie trzy gonitwy dla młodych folblutów.

Z kolei w Nagrodzie Bandoli zobaczymy czwartą w Nagrodzie Białki Heredię. Warto odnotować, że rywalizacja z czołówką rocznika była dla klaczy jednocześnie debiutem w wyścigu. Pomimo to, pokazała niemały talent do ścigania, co potwierdziła, kończąc z niewielką stratą w Nagrodzie Amuratha i dowolnie wygrywając w II grupie. Po wygranej we Wrocławiu wraca na Służewiec ciekawa Djenah, która przegrała wcześniej do rozkręcającej się Zeeby Al Khalediah. Aż w pięciu gonitwach rywalizować będą w weekend trzyletnie araby.

Trzykrotnie na bieżni zobaczymy w weekend kłusaki francuskie. Arcyciekawie zapowiada się rywalizacja w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu Kłusaczego pomiędzy Faustem Djames, którego serię czterech zwycięstw rywale zdołali przerwać dopiero przed tygodniem, oraz klaczą Goteborg, która ma jeszcze lepszy rekord – pięciu startów bez porażki. Czy klacz przedłuży swoją serię? A może młodszych rywali pogodzi któryś z bardziej doświadczonych konkurentów?

Najważniejsze gonitwy weekendu:

Sobota (bomba w górę o 11.30)

  • Nagroda Eksterna (g. 13:00)
  • Nagroda Jaguara (g. 13:30)

Niedziela (bomba w górę o 10.30)

  • Nagroda Bandoli (g. 12:30)
  • Nagroda Zamknięcia Sezonu Kłusaczego (g. 14:00)

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę