Connect with us

Ogólnopolski czempionat źrebiąt i nowa aukcja w palecie Baborówko Horse Auction

Zaproszenia

Ogólnopolski czempionat źrebiąt i nowa aukcja w palecie Baborówko Horse Auction

Na 7 sierpnia w Baborówku zaplanowano IV Czempionat Źrebiąt. To kolejna edycja tego wydarzenia, współorganizowana przez Ośrodek Jeździecki Baborówko i Związek Hodowców Koni Wielkopolskich.

Do udziału zapraszamy konie z rocznika 2021 zarówno skokowe, ujeżdżeniowe, zaawansowane w krew (przynajmniej jeden rodzic pełnej krwi), zaprzęgowe oraz kuce, zapisane do polskich i zagranicznych ksiąg (zrzeszonych w WBFSH), wyhodowane w Polsce.

Poza klasyfikacją ogólną, podczas IV Czempionatu Źrebiąt w Baborówku będzie prowadzona osobna klasyfikacja dla źrebiąt zarejestrowanych w księdze wielkopolskiej. Konie występujące w czempionacie będzie oceniać międzynarodowa komisja sędziowska. Łączna pula nagród rzeczowych w kategoriach otwartych wyniesie ok 40.000 zł, natomiast pula nagród finansowych dla źrebiąt wierzchowych ras szlachetnych dla których księgi prowadzi PZHK, zależna jest od liczby zgłoszeń – powyżej 35 źrebiąt: 16.000 zł, powyżej 45 źrebiąt: 22.000 zł.

Zgłoszenia do IV Czempionatu Źrebiąt

Zgłoszenia do udziału w czempionacie są przyjmowane mailowo pod adresem: biuro@wzhk.pl. W treści należy podać imię źrebięcia oraz nr paszportu, a w przypadku jego braku datę urodzenia, matkę, ojca, maść i dane hodowcy oraz właściciela. W przypadku źrebiąt rejestrowanych w księgach zagranicznych niezbędne będzie przesłanie trzypokoleniowego rodowodu.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłoszeń: 30 lipca 2021
Koszt udziału: 100 zł dla członków ZHK, 200 zł dla pozostałych, w cenie boks.
Potwierdzeniem zgłoszenia jest wniesienie opłaty za udział. Szczegółowe informacje w regulaminie czempionatu.

Nr konta do wpłat 70 2030 0045 1110 0000 0041 2550
Przelew z dopiskiem „opłata organizacyjna Czempionatu Źrebiąt w Baborówku”.

Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021

Równolegle z czempionatem odbędzie się kwalifikacja do aukcji źrebiąt wierzchowych Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021. Licytację zaplanowano w formule online w terminie od 2 do 4 września na stronie www.auctions.baborowko.pl. Kontakt w sprawie aukcji: auctions@baborowko.pl, +48 606-875-999.

Komisja selekcyjna, w składzie której znalazła się m.in. dwukrotna Mistrzyni Polski – Aleksandra Lusina-Gołaś oraz właściciel stacji Wechta Equestrian – Aleksander Wechta, wytypuje kolekcję źrebiąt aukcyjnych. Warunki udziału będą wkrótce dostępne na stronie www.auctions.baborowko.pl. Wybrane źrebięta zostaną profesjonalnie sfilmowane i sfotografowane na potrzeby katalogu aukcyjnego.

Baborówko Horse Auctions to nowa marka, skupiająca wszystkie aukcje firmowane przez Baborówko, zastępująca nazwę Baborówko Horse Sale Show. Aukcję koni wierzchowych zaplanowano w terminie 30 września -2 października, a licytację na sobotni wieczór 2 października br.

Skład komisji selekcyjnej Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021:

  • Aleksandra Lusina-Gołaś Najlepsza polska amazonka wg Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego za lata 2011-2020. Pierwsza Polka w TOP 100 rankingu światowego, dwukrotna Mistrzyni Polski (2007, 2009), uczestniczka Światowych Igrzysk Jeździeckich (WEG Kentucky 2010), Mistrzostw Europy (2007 Mannheim, 2009 Windsor). W swojej karierze pracowała z najbardziej uznanymi trenerami z całego świata m.in. Josem Lansinkiem czy Beezie Madden. Wspólnie z mężem i teściem prowadzi hodowlę koni sportowych oraz stację ogierów.
  • Aleksander Wechta Właściciel stacji Wechta Equestrian, wraz z ojcem i bratem prowadzi jedną z największych stajni sportowych i stacji ogierów w Polsce. Dzięki ich staraniom do Polski trafiły takie ogiery jak Quamiro, Bajou du Rouet, czy La Calidad, mające niebagatelny wpływ na kształt obecnej hodowli koni sportowych w Polsce.
  • Henryk Święcicki senior Prezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, Prezes Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko oraz właściciel Ośrodka Jeździeckiego Baborówko, w którym od lat organizowane są międzynarodowe zawody WKKW, aukcje koni sportowych, czempionaty źrebiąt oraz inne wydarzenia jeździeckie. Hodowca koni i zwolennik wykorzystania folblutów do doskonalenia koni półkrwi.

Więcej informacji: www.auctions.baborowko.pl

Więcej w Zaproszenia

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę