Connect with us

Konie rysowane Magdaleny Muraszko-Kowalskiej

Galeria artystów i fotografów

Konie rysowane Magdaleny Muraszko-Kowalskiej

Magdalena Muraszko-Kowalska o koniach marzyła od dziecka. Nie wiadomo, skąd się to wzięło, ponieważ ani w rodzinie, ani wśród znajomych koni nie miał nikt. Kiedy skończyła 9 lat, po raz pierwszy usiadła w siodle i od tej pory przepadła dla świata.

Ukończyła Liceum Plastyczne, łącząc naukę z treningami skokowymi. Jako że szkoła artystyczna nie do końca pochwalała nieustannie powracający w pracach temat koni, zadziorna dusza, postanowiła zerwać z kierunkiem kształcenia i po liceum ukończyła archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. Później trafiła na AWF w Sopocie, gdzie zdobyła uprawnienia sędziowskie i instruktorskie.

Nie udało się jej zbyt długo uciekać od plastyki. Po kilku latach pracy biurowej, w końcu chwyciła za ołówek i tak, krok po kroku, wróciła do ukochanego tematu – konie, choć na papierze, znów zagościły w jej domu na co dzień.

Od kilku lat Magda pokazuje swoje prace na wystawach w kraju i za granicą, a jej rysunki można spotkać na całym świecie – od Argentyny, po Indonezję. Jest członkiem Grupy Artystycznej Equitas Equitatum.

Więcej prac na stronach:

Więcej w Galeria artystów i fotografów

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę