Connect with us

Konie rysowane Magdaleny Muraszko-Kowalskiej

Galeria artystów i fotografów

Konie rysowane Magdaleny Muraszko-Kowalskiej

Magdalena Muraszko-Kowalska o koniach marzyła od dziecka. Nie wiadomo, skąd się to wzięło, ponieważ ani w rodzinie, ani wśród znajomych koni nie miał nikt. Kiedy skończyła 9 lat, po raz pierwszy usiadła w siodle i od tej pory przepadła dla świata.

Ukończyła Liceum Plastyczne, łącząc naukę z treningami skokowymi. Jako że szkoła artystyczna nie do końca pochwalała nieustannie powracający w pracach temat koni, zadziorna dusza, postanowiła zerwać z kierunkiem kształcenia i po liceum ukończyła archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. Później trafiła na AWF w Sopocie, gdzie zdobyła uprawnienia sędziowskie i instruktorskie.

Nie udało się jej zbyt długo uciekać od plastyki. Po kilku latach pracy biurowej, w końcu chwyciła za ołówek i tak, krok po kroku, wróciła do ukochanego tematu – konie, choć na papierze, znów zagościły w jej domu na co dzień.

Od kilku lat Magda pokazuje swoje prace na wystawach w kraju i za granicą, a jej rysunki można spotkać na całym świecie – od Argentyny, po Indonezję. Jest członkiem Grupy Artystycznej Equitas Equitatum.

Więcej prac na stronach:

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Galeria artystów i fotografów

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę