Connect with us

Inauguracja rozgrywek Pucharu Polski WKKW

Sport i wyścigi

Inauguracja rozgrywek Pucharu Polski WKKW

Za tydzień odbędzie się inauguracja rozgrywek Pucharu Polski WKKW. W tym roku cykl ten składać się będzie z 12 Eliminacji oraz Finału, który zostanie rozegrany podczas zawodów Baborówko Horse Sale Show w Baborówku w dniach  27-29 września. Pierwsza eliminacja w sezonie 2019 odbędzie się w trakcie Międzynarodowych i Krajowych Zawodów WKKW w Strzegomiu w dniach od 5 do 7 kwietnia.


Główna zmiana w tegorocznym Regulaminie Pucharu Polski WKKW to wprowadzenie kategorii OPEN w miejsce kategorii Amatorów. Nowa kategoria daje szanse na rywalizację w rozgrywkach Pucharu Polski WKKW zawodnikom powyżej 21 roku życia, którzy z jednej strony traktują jeździectwo jako hobby i pasję, a z drugiej rywalizują w Zawodach Krajowych i Międzynarodowych WKKW do poziomu 2*.

W ciągu całego sezonu zawodnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych:

  1. OPEN – Zawodnik kategorii Open – zawodnik w wieku powyżej 21 lat, który w danym Cyklu startuje w konkursach do ZK2*/CCI2* włącznie. Z kategorii wyłączeni są zawodnicy, którzy w ostatnich 3 latach wystartowali w Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW.
  2. Młodzicy (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 11-13 lat,
  3. Juniorzy Młodsi (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 14-15 lat,
  4. Juniorzy – zawodnicy w wieku 16-18 lat,
  5. Młodzi Jeźdźcy – zawodnicy w wieku 19-21 lat,
  6. Seniorzy – zawodnicy od 22 lat.

Tak jak w poprzedniej edycji Pucharu Polski WKKW do klasyfikacji końcowej indywidualnej zawodnikom będą się liczyć cztery najlepsze wyniki uzyskane na zawodach eliminacyjnych w czasie całego cyklu oraz wynik konkursu finałowego.

Zawodnicy będą zbierać punkty do rankingu w konkursach eliminacyjnych w kategoriach Seniorów (ZK3*/CCI3*;ZK4*/CCI4*), Młodych Jeźdźców (od ZK2*/CCI2* do ZK4*/CCI4*); Juniorów (od ZK1*/CCI1* do ZK3*/CCI3*), Juniorów Młodszych (od ZK L do ZK2*/CCI2*), Młodzików (od ZK LL 70/85 do ZK1*) oraz OPEN (od ZK L do ZK2*/ CCI2*)

Zawodnik kategorii Open, który w trakcie Cyklu wystartuje w konkursie ZK3*/CCI3* lub wyższym zostanie sklasyfikowany w kategorii Seniorów, ale wcześniej zdobyte punkty rankingowe nie zostaną uwzględnione w klasyfikacji końcowej.

Po raz kolejny wyniki zawodników jednego klubu będą zaliczać się do klasyfikacji klubowej. Liczone będą tu cztery najlepsze wyniki punktowe zawodników jednego klubu z klasyfikacji końcowej indywidualnej Pucharu Polski WKKW spośród wszystkich kategorii wiekowych. W klasyfikacji klubowej będą pod uwagę brane kluby, reprezentowane przez zawodników minimum dwóch różnych kategorii wiekowych.

W cyklu rozgrywek w ramach Pucharu Polski WKKW 2019 znalazły się ośrodki jeździeckie w: Strzegomiu, Bogusławicach, Sopocie, Racocie, Baborówku, Jaroszówce, Facimiechu, Walewicach i Mosznej.

Organizatorem Pucharu Polski WKKW 2019 we współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę