Faworyci obronili tytuły

Mistrzostwa Polski WKKW seniorów 2020
Zdjęcia: M&R Photo

Sport i wyścigi

W Baborówku zakończyły się zawody LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020, w ramach których rozgrywane były Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW rozgrywany w tym roku w 4 kategoriach wiekowych.

Yoshiaki Oiwa (JPN) na koniu Calle 44 wygrał najtrudniejszy konkurs zawodów – konkurs CCI4*-S o nagrodę LOTTO. Zawodnik prowadzenie w konkursie objął po piątkowym ujeżdżeniu, by po próbie terenowej oddać je na chwilę w ręce Pawła Spisaka (POL), a następnie je ponownie odebrać. Drugie miejsce po znakomitej próbie terenowej i próbie skoków z tylko jedną zrzutką zajął Paweł Spisak (POL) z koniem Banderas, a trzecie – reprezentant Austrii Harald Ambros (AUT) z koniem Lexicon.

W konkursie CCI4*-S o nagrodę LOTTO rozgrywane były Mistrzostwa Polski WKKW seniorów 2020. Złoty medal po raz ósmy w swojej karierze zdobył Paweł Spisak (POL). Srebrny medal i drugie miejsce zdobył Mateusz Kiempa (POL), a trzecie miejsce i brązowy medal – Małgorzata Korycka (POL).

Reprezentant Japonii, Yoshiaki Oiwa (JPN), był najlepszy także w konkursie na poziomie CCI3*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze. Zawodnik z koniem The Duke of Cavan objął prowadzenie po piątkowej próbie ujeżdżenia, broniąc tej pozycji w próbie terenowej i w dzisiejszej próbie skoków przez przeszkody. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec, Nadine Marzahl (GER) z koniem Vally K, a miejsce trzecie – Johanna Pohjonen (FIN) z koniem Conner K.

W klasie CCI3*-S rozgrywane były Mistrzostwa Polski WKKW młodych jeźdźców 2020. Pierwsze miejsce i złoty medal zdobyła faworytka Julia Gillmaier (POL) z koniem Quinton 14. Drugie miejsce i srebrny medal wygrała Maja Wyszkowska (POL) z Sacramento, a trzecie miejsce i brązowy medal – Filip Dziuba (POL) z koniem Safari.

W konkursie CCI2*-S o nagrodę Concordia Ubezpieczenia w ramach LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 na prowadzenie po ujeżdżeniu wysunął się Kamil Rajnert (POL) na koniu Emilia of Chin i pierwszego miejsca już nie oddał do samego końca. Drugie miejsce zajęła Katharina Kopp (GER) na koniu Clintina, a trzecie – Karolina Ślązak (POL) z koniem Tores P.

W ramach zawodów LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 odbył się także finał Pucharu Polski WKKW w 4 kategoriach wiekowych. Wśród juniorów najlepsza w tym roku była Karolina Ślązak, kategorię juniorów młodszych wygrała Julia Witkowska, wśród młodzików najlepsza była Zuzanna Społowicz, a kategorię open wygrała Joanna Durka.