Connect with us
Baborówko Horse Sale Show 2020

Sport i wyścigi

Dobry kierunek

Rosnące z roku na rok zainteresowanie polskimi końmi sportowymi wśród polskich i zagranicznych zawodników oraz większa chęć właścicieli i hodowców, aby wybierać aukcję jako sposób sprzedaży wierzchowców, pokazuje, że obrany cztery lata temu kierunek przez organizatorów aukcji w Baborówku, był słuszny. Potwierdzeniem tego mogą być ostatnie sukcesy koni prezentowanych w poprzednich latach na aukcji w Baborówku, w tym zwycięstwo sprzedanej do stajni Andreasa Dibowskiego klaczy Chiquita, która w niedawno zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na poziomie CCI3*-S pod niemiecką zawodniczką Maj-Jonna Ziebell.

Niestety, w tym roku, z uwagi na nieustabilizowaną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 wraz z właścicielami i hodowcami wyselekcjonowanych koni podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji aukcji koni sportowych. Podczas wydarzenia zgodnie z planem odbędą się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW, a w ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW.

Decyzja o odwołaniu w tym roku aukcji była bardzo trudna. Chcieliśmy, aby aukcja, a w szczególności licytacja, mogły odbyć się zgodnie z naszą dotychczasową wizją, wykorzystując cały potencjał tej formy sprzedaży koni, przy pełnej publiczności oraz w atmosferze sobotniego wieczoru w naszej zabytkowej stodole. W obecnej sytuacji ze względów bezpieczeństwa niestety nie byłoby to możliwe. Wierzymy, że za rok piąta edycja aukcji koni sportowych odbędzie bez przeszkód, a w tym roku zapraszamy do Baborówka na sportowe emocje podczas Mistrzostw Polski WKKW i Finału Pucharu Polski WKKW.

mówi Henryk Święcicki jr, dyrektor zawodów.

Podczas LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 w dniach od 25 do 27 września 2020 r. na zmodernizowanej infrastrukturze sportowej Ośrodka Jeździeckiego w Baborówku odbędą się trzy konkursy międzynarodowe: CCI4*-S, CCI3*-S i CCI2*-S oraz konkursy krajowe: CNC 1*, CNC 100 i CNC 90. W ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW. Zawody rozegrane zostaną w klasycznym formacie: w piątek odbędą się próby ujeżdżenia, w sobotę – próby terenowe, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców.

Więcej informacji na:

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę