Connect with us

CAVALIADA Winter Tour w Poznaniu

Sport i wyścigi

CAVALIADA Winter Tour w Poznaniu

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez przeszkody w randze CSI2*, CSI2*W, CSI1* i CSIYH, a także CAVALIADA Future, planowane są w terminie 11–14.02. i 18–21.02.2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po raz pierwszy w 11-letniej historii Cavaliady, w Poznaniu zorganizowany będzie dwutygodniowy Tour.

Print Friendly, PDF & Email

Chcielibyśmy wspomóc rozwój sportowy reprezentantów Polski i umożliwić im rywalizację na najwyższym poziomie, tak by zebrane u nas doświadczenie mogli wykorzystać w nowym, mamy nadzieję, lepszym sezonie. Program CAVALIADA Winter Tour dałby również szansę walki o cenne punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata. Infrastruktura targowa i wielkość hal pozwala nam zorganizować wydarzenie z dbałością o wszelkie procedury epidemiologiczne i sanitarne. Przygotowania do CAVALIADA Winter Tour weszły już w fazę realizacji, czekamy tylko na dopełnienie formalności przez PZJ i pojawienie się 2-tygodniowego Tour’u w Kalendarzu FEI.

mówi Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour

W programie planowane są konkursy: 110, 120, 130 i 140 cm (finały o 5 cm wyższe), a także rundy dla młodych koni. Rywalizacja w ramach YH byłaby dobrą szansą na wprowadzenie 6- i 7-latków w nowy sezon. Nie może zabraknąć też zmagań dzieci na kucach – CAVALIADA Future. O prawo startu w zawodach kwalifikacyjnych walczyło niemal 200 zawodników. Tylko 16 z nich (po 8 w kategorii Mini i Midi) wystartuje w CAVALIADA Winter Tour.

Najbardziej emocjonująco pod kątem sportowym zapowiada się rywalizacja w ramach dużej rundy, które planowane są z trzema konkursami zaliczanymi do rankingu FEI (145 cm), w tym Grand Prix w drugim tygodniu, zaliczanym do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (140-160 cm). To pozwoliłoby zawodnikom z Europy Środkowo-Wschodniej zachować szansę zdobycia cennych punktów kwalifikujących do finału Pucharu Świata. W aktualnym rankingu subligi północnej LEC na prowadzeniu jest Andrius Petrovas z Litwy, a tuż za nim plasuje się Jarosław Skrzyczyński. Z pewnością tych dwóch zawodników będzie chciało zdobyć komplet punktów w Poznaniu.

Dbając o komfort koni i zawodników przygotowujemy szereg udogodnień. Ze względu na zmianę lokalizacji główna arena będzie większa niż dotychczas. Zawodnicy będą pokonywać przeszkody na parkurze o wymiarach 70 x 35 metrów. Do dyspozycji będą aż dwie rozprężalnie, a większość stajni będzie zlokalizowanych w hali. Ci, którzy przyjadą na cały Tour będą mogli bez problemu u nas zostać pomiędzy zawodami.

podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour

Na chwilę obecną, kierując się wytycznymi sanepidu i Polskiego Związku Jeździeckiego organizator planuję przygotować imprezę bez udziału publiczności. Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport, dostępna też będzie transmisja online na stronie organizatora. W związku z przeniesieniem zawodów CSI do Poznania, wszystkie bilety zakupione na CAVALIADA Lublin i CAVALIADA Kraków zostaną zwrócone. Procedura zwrotu jest dostępna tutaj: https://www.poznan.cavaliada.pl/pl/kibice/wazne-informacje/bilety/

Więcej informacji już niebawem na stronie www.cavaliada.pl i w social mediach CAVALIADA.

Print Friendly, PDF & Email

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 73 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XX Nr 2 (73) Wiosna 2022

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Smulders
Tofi Horses
nuba equi
Unipasz
FizjoFit Animal - rehabilitacja zwierząt
eHorses

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę