Connect with us

CAVALIADA Winter Tour w Poznaniu

Sport i wyścigi

CAVALIADA Winter Tour w Poznaniu

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez przeszkody w randze CSI2*, CSI2*W, CSI1* i CSIYH, a także CAVALIADA Future, planowane są w terminie 11–14.02. i 18–21.02.2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po raz pierwszy w 11-letniej historii Cavaliady, w Poznaniu zorganizowany będzie dwutygodniowy Tour.

Chcielibyśmy wspomóc rozwój sportowy reprezentantów Polski i umożliwić im rywalizację na najwyższym poziomie, tak by zebrane u nas doświadczenie mogli wykorzystać w nowym, mamy nadzieję, lepszym sezonie. Program CAVALIADA Winter Tour dałby również szansę walki o cenne punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata. Infrastruktura targowa i wielkość hal pozwala nam zorganizować wydarzenie z dbałością o wszelkie procedury epidemiologiczne i sanitarne. Przygotowania do CAVALIADA Winter Tour weszły już w fazę realizacji, czekamy tylko na dopełnienie formalności przez PZJ i pojawienie się 2-tygodniowego Tour’u w Kalendarzu FEI.

mówi Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour

W programie planowane są konkursy: 110, 120, 130 i 140 cm (finały o 5 cm wyższe), a także rundy dla młodych koni. Rywalizacja w ramach YH byłaby dobrą szansą na wprowadzenie 6- i 7-latków w nowy sezon. Nie może zabraknąć też zmagań dzieci na kucach – CAVALIADA Future. O prawo startu w zawodach kwalifikacyjnych walczyło niemal 200 zawodników. Tylko 16 z nich (po 8 w kategorii Mini i Midi) wystartuje w CAVALIADA Winter Tour.

Najbardziej emocjonująco pod kątem sportowym zapowiada się rywalizacja w ramach dużej rundy, które planowane są z trzema konkursami zaliczanymi do rankingu FEI (145 cm), w tym Grand Prix w drugim tygodniu, zaliczanym do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (140-160 cm). To pozwoliłoby zawodnikom z Europy Środkowo-Wschodniej zachować szansę zdobycia cennych punktów kwalifikujących do finału Pucharu Świata. W aktualnym rankingu subligi północnej LEC na prowadzeniu jest Andrius Petrovas z Litwy, a tuż za nim plasuje się Jarosław Skrzyczyński. Z pewnością tych dwóch zawodników będzie chciało zdobyć komplet punktów w Poznaniu.

Dbając o komfort koni i zawodników przygotowujemy szereg udogodnień. Ze względu na zmianę lokalizacji główna arena będzie większa niż dotychczas. Zawodnicy będą pokonywać przeszkody na parkurze o wymiarach 70 x 35 metrów. Do dyspozycji będą aż dwie rozprężalnie, a większość stajni będzie zlokalizowanych w hali. Ci, którzy przyjadą na cały Tour będą mogli bez problemu u nas zostać pomiędzy zawodami.

podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour

Na chwilę obecną, kierując się wytycznymi sanepidu i Polskiego Związku Jeździeckiego organizator planuję przygotować imprezę bez udziału publiczności. Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport, dostępna też będzie transmisja online na stronie organizatora. W związku z przeniesieniem zawodów CSI do Poznania, wszystkie bilety zakupione na CAVALIADA Lublin i CAVALIADA Kraków zostaną zwrócone. Procedura zwrotu jest dostępna tutaj: https://www.poznan.cavaliada.pl/pl/kibice/wazne-informacje/bilety/

Więcej informacji już niebawem na stronie www.cavaliada.pl i w social mediach CAVALIADA.

Więcej w Sport i wyścigi

W ostatnim numerze

HiJ nr 80 - okładka

Hodowca i Jeździec Rok XXII Nr 1 (80) Zima 2024

Wydawca

Polski Związek Hodowców Koni

Reklama

Tofi Horses
Pets Diag
Tofi Horses
eHorses
Purina
Equishop
Energys
De Heus Polska
Equishop
Cavalor
Smarthorse

Artykuł sponsorowany

RSS Aktualności ze strony PZHK

RSS Aktualności ze strony Teraz Polskie Konie

Ostatnie wpisy

Na górę